Trzy medale radomskich lekkoatletów na mistrzostwach Polski seniorów

Michał Nowak
Aneta Rydz wywalczyła na mistrzostwach Polski seniorów w Bydgoszczy brązowy medal w skoku wzwyż. Facebook Lekkoatletyka Dla Każdego w Radomiu
Z jednym srebrnym i dwoma brązowymi medalami mistrzostw Polski seniorów wracają z Bydgoszczy do Radomia lekkoatleci RLTL ZTE.

Aż czterech zawodników radomskiego klubu wystartowało w finałowym biegu na 400 metrów przez płotki. Zawodnicy rywalizowali w trudnych warunkach, po długiej przerwie spowodowanej opadami i złą pogodą. W dodatku, niemal równo z wystrzałem startera znowu lunął deszcz. Na mokrej bieżni najlepiej poradził sobie Patryk Dobek z SKLA Sopot, który prawie barierę 50 sekund.

Przybiegł na metę z czasem 50.06. Srebro zdobył Robert Bryliński (50.33) z OŚ AZS Poznań. Na najniższym stopniu podium stanął Patryk Adamczyk z RLTL ZTE Radom z czasem 50.75, a za nim przybiegło jeszcze dwoch zawodników radomskiego klubu - Jakub Smoliński (51.55) i Bartłomiej Czajkowski (52.00) Siódmy był natomiast Marcin Strzelczyk (52.38).

Brązowy medal na swojej szyi zawiesiła także Aneta Rydz w skoku wzwyż. Zawodniczka osiągnęła wynik 1.85, taki sam jak Urszula Gardzielewska. Lekkoatletka KS AZS AWF Wrocław jednak została sklasyfikowana wyżej ze względu na to, że szybciej zaliczyła poprzednią wysokość. Wygrała Kamila Lićwinko, która była lepsza o osiem centymetrów.

Praktycznie pod koniec rywalizacji na 92. Mistrzostwach Polski Seniorów w Bydgoszczy, zawodnicy RLTL ZTE zgarnęli jeszcze jeden medal. Sztafeta 4 x 400 metrów mężczyzn w składzie Jakub Smoliński, Marcin Strzelczyk, Bartłomiej Czajkowski i Patryk Adamczyk zajęła drugą lokatę osiągając czas 3:09.32. Wygrała ekipa WKS Śląsk Wrocław w składzie Piotr Kuśnierz, Bartłomiej Chojnowski, Jakub Krzewina, Łukasz Krawczuk z wynikiem 3:08.59. Trzecie miejsce na podium należało do sztafety KS AZS AWF Wrocław w składzie Kacper Chłond, Mateusz Kozłowski, Tomasz Sieradzan i Rafał Omelko, która osiągnęła rezultat 3:11.70.