MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Trzy nowe wystawy w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku

/bk/
Pedagodzy Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu imienia Mikołaja Kopernika w Toruniu podczas otwarcia wystawy swoich prac
Pedagodzy Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu imienia Mikołaja Kopernika w Toruniu podczas otwarcia wystawy swoich prac Jan Gaworski
Różne formy rzeźbiarskie, różne techniki, różne konwencje... Jak pracują polscy artyści? Widać to w Orońsku.

Anita Oborska-Oracz

Anita Oborska-Oracz

Zajmuje się rzeźbą, pracuje w różnych materiałach, niejednokrotnie wiążąc ściśle swoje realizacje z kontekstem przestrzeni wystawienniczej. Interesują ją sensy budowane poprzez relacje przestrzenne, a szczególną inspiracją są złożone związki i oddziaływania przestrzeni realnej i przestrzeni fikcyjnej.

Prezentowała swoje prace na kilku wystawach zbiorowych i indywidualnych. Od 2005 roku pracuje na stanowisku asystenta w pracowni rzeźby na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu.

W Muzeum Rzeźby Współczesnej oglądać można wystawę rzeźb 11 pedagogów Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu imienia Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Rzeźbiarze prezentują różnorodne postawy twórcze o określonym profilu zainteresowań i szerokim spektrum poszukiwań artystycznych, od działań w przestrzeni i instalacji po małą formę rzeźbiarską i medalierstwo.

W Galerii Oranżeria prezentowana jest wystawa rzeźby Krzysztofa Krzysztofa "W ogrodzie szczęścia".

Artysta jest absolwentem Liceum Plastycznego imienia Antoniego Kenara w Zakopanem i Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, od 2000 roku jego prace są prezentowane na licznych wystawach w kraju i za granicą.

Krzysztof interesuje się działaniem rzeźby w przestrzeni publicznej. Opracował własne technologie, aby móc zrealizować swoje obiekty w przestrzeni miejskiej, dostosowane do panujących relacji na osi artysta - społeczeństwo. Sztuką jest dla niego jak najdoskonalsze przeniesienie idei w działanie, kierując się własnym osądem rzeczy.

Trzecia wystawa to prezentowany w Galerii Kaplica projekt "Drzwi" Anity Oborskiej -Oracz z Torunia.

- W przestrzeni się przechadzamy, przestrzeń przemierzamy, wreszcie przestrzeń przekraczamy - a nie są to poruszenia i przeniesienia jedynie naszych stóp - twierdzi artystka.

Wystawy oglądać można do 12 lutego od wtorku do piątku w godz.7.30-15.00, w soboty i w niedziele w godz.8-16.

od 7 lat
Wideo

Plan na budowę Tarczy Wschód – minister podał szczegóły

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie