Trzy punkty siatkarek Jadaru AZS Politechniki Radom

/sid/
Mimo kłopotów w pierwszym secie siatkarki Jadaru AZS Politechniki Radom (przy piłce Miroslava Kojakova) pokonały 3:0 Spartę Warszawa Ł. Wójcik
Pierwszoligowe siatkarki Jadaru AZS Politechniki Radom bez straty seta pokonały we własnej hali Spartę Warszawa. W meczu, jako libero zagrała Sandra Cabańska.

W radomskim zespole musiało dojść do zmiany na pozycji libero, bowiem Michalina Jagodzińska, w trakcie rozruchu przed meczem podkręciła kostkę. Uraz nie okazał się zbyt poważny, ale przeciwko Sparcie nie mogła zagrać.

W przebudowanym składzie radomianki rozpoczęły mecz nieco bojaźliwie. Nie sprawiały rywalkom kłopotów zagrywką, popełniały sporo błędów. Efektem było długo utrzymujące się prowadzenie warszawianek. Każdorazowo, gdy gospodynie odrobiły stratę, Sparta ponownie zdobywała punkty. W końcówce partii, podopieczne Jacka Skroka zaczęły się rozumieć. Punktowy blok i atak Miroslavy Kijakovej dały im setbola.

Przyjezdne zdołały go odrobić i zdobyć kolejny punkt, stając przed szansa na wygranie tej partii. Ostatnie słowo należało jednak do radomianek. Ataki Magdaleny Hawryły i Marty Natanek oraz blok na Paulinie Głaz dały zwycięstwo akademiczkom.

W drugiej partii radomianki poczuły się pewniej i za sprawą serii trudnych zagrań Katarzyny Ciesielskiej szybko wyszły na prowadzenie 5:0. Skuteczny blok i trudne zagrywki przynosiły miejscowym kolejne punkty. Przewaga radomianek szybko rosła. Gdy warszawiankom udało się odrobić kilka punktów, przy stanie 21:14 o czas poprosił trener Skrok. Po przerwie punkty zdobywały już tylko akademiczki, pewnie wygrywając seta.

Warszawianki próbowały w kolejnej odsłonie nawiązać walkę. Udawało się im to do stanu 18:17. Kolejne bloki oraz ataki Aleksandry Theis i Karoliny Michalskiej pozwoliły radomiankom wygrać seta i mecz oraz zdobyć komplet punktów, który przybliżył je do 4. miejsca w atbeli, gwarantującego grę w play off.

Jadar AZS Politechnika Radom - Sparta Warszawa 3:0 (27:25, 25:14, 25:20).
Jarda AZS: Ciesielska, Theis, Natanek, Kijakova, Hawryła, Michalska - Cabańska (libero) oraz Kucharska, Sekutowska, Lachowska.