Trzy złote medale Jakuba Fedorowicza. Radomski pływak znokautował rywali

/sid/
Jakub Fedorowicz z Wodnika Radom zdobył w czasie mistrzostw w Dębicy trzy złote medale w wyścigach stylem klasycznym na dystansach 50, 100 i 200 metrów archiwum
Jakub Fedorowicz z Wodnika Radom zdominował rywalizację 14-latków w stylu klasycznym. W czasie rozgrywanych na basenie w Dębicy mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej wywalczył złote medale na trzech dystansach popularną "żabką".

Fedorowicz były jedynym zawodnikiem Wodnika, który startował w mistrzostwach w Dębicy. Podopieczny Krzysztofa Krzysztoszka zaliczany był do faworytów rywalizacji "żabkarzy" na dystansach 50, 100 i 200 metrów. Udział w mistrzostwach rozpoczął od walki na najkrótszym dystansie 50 metrów. Pewnie wygrał eliminacje z czasem 31,49 sek.

- W finale Kuba nieco spóźnił skok - przyznaje Artur Fedorowicz, ojciec zawodnika. - Chciał jak najszybciej odrobić stratę, ale nie wpadł we właściwy rytm. Dopiero na drugiej części dystansu zaczął płynąć swoim tempem i rytmem.

Nie poprawił wyniku z eliminacji, ale czas 31,63 sek. dał mu złoty medal. Drugiego zawodnika, Norberta Wawulskiego z Wodnika Bielsk Podlaski wyprzedził o ponad sekundę.

Na drugim z dystansów, 200 metrów, radomianin wręcz zdeklasował rywali. Mobilizująco podziałały na niego wynikiem eliminacji, w których zajął z czasem 2 minuty i 34,34 sekundy, 2. miejsce za Maciejem Olszewskim z UKS 29 Ursynów Warszawa. W finale nie pozostawił rówieśnikom żadnych złudzeń. Popłynął fantastycznie, systematycznie powiększając przewagę nad rywalami. Na mecie zameldował się po upływie 2 min. i 30,29 sek., o 4,5 sekundy przed Olszewskim!

- To był znakomity występ - komplementował syna Artur Fedorowicz. - Trochę mi niezręcznie jako ojcu o tym mówić, ale o Kubie rywale zaczynają mówić jako o domiantorze i klasyków wśród "klasyków". Jestem bardzo szczęśliwy.

W trzeciej konkurencji, zawodnik Wodnika nie zamierzał "odpuszczać". Wygrał eliminacje na 100 metrów stylem klasycznym z wynikiem 1 min. i 10,80 sek. W finale popłynął o sekundę szybciej i z czasem 1 min. 9,83 sek. zdobył trzeci złoty medal w czasie mistrzostw. Ponownie znokautował rywali, wyprzedzając drugiego na mecie Michała Pierzyńskiego z Piątki Konstantynów Łódzki o 2,5 sek. Jako jedyny uczestnik mistrzostw zdobył trzy złote medale w wyścigach jednym stylem, na trzech różnych dystansach.

- Od ponad trzech lat, na siedmiu kolejnych mistrzostwach, zimowych i letnich, Kuba wygrywa - przypomniał Artur Fedorowicz. - Po raz kolejny potwierdził, że jest najlepszy. Czy dużo dzieli go od seniorów? Na najkrótszym dystansie to już bardzo niewiele.