Tylko remis Radomiaka II Radom w południowym starciu z walczącym o utrzymanie KS Teresin

Maciej Kwiatkowski
Radomiak II Radom zremisował z KS Teresin>>>
Radomiak II Radom zremisował z KS Teresin>>>Maciej Kwiatkowski
Aspirujący do gry o awans do Decathlon 5. ligi zespół rezerw Radomiaka Radom bezbramkowo zremisował z KS Teresin. Bohaterami meczu, obaj bramkarze.

Remis rezerw Radomiaka z KS Teresin

Radomiak II Radom – KS Teresin 0:0

Mecz Radomiaka II Radom z KS Teresin zamykał 26. kolejkę w rozgrywkach grupy II Decathlon 5. ligi. W sobotnich pojedynkach lider Tygrys Huta Mińska, choć do 80 minuty remisował z LKS-em Chlebnia, to wygrał 3:1, a wicelider Talent Warszawa aż 8:2 na wyjeździe pokonał Podlasie Sokołów Podlaski.

Fragment meczu Radomiaka II Radom z KS Teresin

Cel więc postawiony przez trenera Rolanda Thomasa przed swoimi podopiecznymi był jeden – zwycięstwo. Już od pierwszych minut gry toczonej w tropikalnych wręcz warunkach goście nastawili się na murowanie bramki i oddali rywalom inicjatywę. Zieloni w zasadzie nie opuszczali połowy rywala, ale brakowało skutecznego zakończenia wyprowadzanych ataków. Dwukrotnie szczęście uśmiechnęło się w tej części do przyjezdnych, którzy wyręczali golkipera i wybijali piłkę z pustej bramki. Ponadto Oskar Markiewicz w tejże części nie wykorzystał rzutu karnego, bo jego intencje wyczuł Paweł Stanek. Po zmianie stron gospodarze jeszcze bardziej przycisnęli, ale im bliżej było końca pojedynku tym radomianie popełniali wiele błędów. Zespół zbyt szybko chciał rozstrzygnąć losy meczu przez co podejmował złe decyzje. Ponadto dość uważnie grali goście, którzy przez ostatnie pół godziny musieli radzić sobie bez jednego, ukaranego za czerwoną kartkę zawodnika. Dwukrotnie KS Teresin wychodził z groźnymi kontrami, ale raz piłka po uderzeniu zawodnika tego klubu obiła się o słupek, a raz okazje sam na sam z rywalem wygrał 16-letni Cezary Wołowiec, bramkarz Zielonych.