Tymex Liga Okręgowa. 30. ostatnia kolejka i...hokejowe wyniki. Łukasz Hebda królem strzelców! Zobacz wyniki i tabelę

Stanisław Wróbel
Piłkarze Gracji Tczów świętowali po ostatnim meczu zajęcie czwartego miejsca na koniec sezonu. Więcej zdjęć z meczów w Tczowie i innych ostatniej kolejki Tymex Ligi Okręgowej na kolejnych slajdach Gracja Tczów
Ostatnia kolejka Tymex Ligi Okręgowej podobnie jak poprzednia był rozgrywana na raty. Na zakończenie sezonu było kilka hokejowych wyników. W debrach powiatu grójeckiego Warka wysoko wygrała w Grójcu z Mazowszem. Awans wywalczył Radomiak II. Spadają KS Stara Błotnica i Młodzik 18 Radom.

Oto wyniki 30.kolejki Tymex Ligi Okręgowej

Gracja Tczów-Młodzik 18 Radom 5:2(3:2)
Bramki: Hebda - trzy 1, 14 i 88 z karnego; Kosowski 17; Korcz 53
Gracja: Zenka (Wargacki 50) - Jeżmański (Odzimkowski I. 82), Korcz, Karasiński, Odzimkowski K. (Woźniak 50), Kosowski, Ogonowski, Gleguła J. (Chmurzyński 50), Gleguła Ł. (Stawczyk 65), Starzyk (Wasiak 80), Hebda.

Zwycięstwo piłkarzy Gracji Tczów nad Młodzikiem Radom w ostatniej kolejce Tymex Liga Okręgowa i zdobyte 3 punkty sprawiły że zespół sezon zakończył na wysokim 4. miejscu w tabeli co jest dużym sukcesem beniaminka rozgrywek. Kolejne trzy bramki zdobył najlepszy strzelec Gracji Łukasz Hebda, który z 33 trafieniami na koncie został królem strzelców Tymex ligi okręgowej!

Jodła Jedlnia-Letnisko-Powiślanka Lipsko 1:5

Radomiak II Radom-Szydłowianka Szydłowiec 5:3(2:2)
Bramki: Dawid Glibowski, Oskar Bartosik, Michał Duda z karnego
Szydłowianka: Drej - Adamczyk, Kumoch, Pawelec, Niewola - Matusiewicz, Glibowski ( Ząbkiewicz) Sadza, Bartosik - Zaręba (Nowak) Duda.
W 20. minucie Szydłowianka prowadziła 2-0 po bramkach Dawida Glibowskiego i Oskara Bartosika. Niestety przyszła fatalna w skutkach 34 minuta. Wtedy zostaje podyktowany rzut karny dla gospodarzy a czerwoną kartkę dostaje obrońca Szydłowianki Jakub Kumoch.

Mimo, że Szydłowianka grała w dziesiątkę w drugiej połowie odzyskała prowadzenie. Michał Duda zdobył bramkę z rzutu karnego na 3-2 dla Szydłowianki. Końcówka meczu należała do Radomiaka, który ostatecznie wygrał 5-3

W meczu z Radomiakiem debiut w seniorskiej piłce zaliczył szesnastoletni Paweł Ząbkiewicz z Szydłowianki a kolejny mecz
w pierwszej drużynie rozegrał jego rówieśnik Wojciech Nowak.

Porażka z rezerwami Radomiaka sprawiła ,że Szydłowianka kończy sezon na 6. miejscu. Radomiak II zwycięstwo i awans zapewnił sobie już kilka kolejek wcześniej.

Królewscy Jedlnia-Pilica Nowe Miasto nad Pilicą 3:1(3:0)
Bramki: Jakub Skalski 10, Sebastian Sałek 18, Robert Kowalkowski 44 - Volodymyr Lytvyn 85
Królewscy: Mazurek (46 Piaseczny) - Wąsik, Mąkosa (60 Rolnik), Kowalkowski, Pietrzyk, Sałek, Gębczyk, Tkaczyk, Lis (60 Klimkowski), Jurczak (55 Kędzior), Skalski.
Pilicą: Stępniak - Kozłowski (64 Krzemiński), Witan, Płodzik, Głąbikowski, Abramczuk, Pędzikowski, Kiljan, Krzanowski (14 Dziki), Lytvyn, Lewicki.

KS Błotnica Stara-Gryf Policzna - goście nie dojechali na mecz

Mazowsze Grójec-KS Warka 0:5(0:3)
Mazowsze: Kacper Filewski - Piotr Grygiel, Daniel Złoch, Kamil Wierzbicki, Arkadiusz Gałka - Michał Konopka, Jakub Derewicz, Jakub Konopka, Kacper Ostrowski - Kasper Sosnowski, Mikołaj Nojek

W derbach powiatu grójeckiego padł dość sensacyjny wynik. Goście z Warki rozgromili grającą u siebie drużynę Mazowsza. Ogromny wpływ miała na to sytuacja z 20 minuty, bowiem wtedy po dwóch żółtych kartkach boisko musiał opuścić Piotr Grygiel.

Centrum Radom - Orzeł Wierzbica 2:1(1:0)

Pauzował: Proch Pionki