Tymex Liga Okręgowa. Ciekawe derby powiatu grójeckiego. Mazowsze Grójec pokonało lidera z Warki! Zobacz zdjęcia

Piłkarze Mazowsza Grójec okazali się skuteczniejsi w derbach powiatu! Maciej Kwiatkowski
Sobotnią kolejkę w Tymex Lidze Okręgowej rozpoczął szlagier tej serii gier. W derbach powiatu Mazowsze Grójec okazało się lepsze od dotychczasowego lidera Klubu Sportowego Warka.

Derby dla Mazowsza!

Mazowsze Grójec - KS Warka 2:0 (2:0)
Bramki: Złoch, Ostrowski.

Przed pojedynkiem urastającym do miana hitu kolejki, obie drużyny łączyło to, że reprezentują powiat grójecki. Dlatego też obiekt Mazowsze przyciągnął sporą liczbę kibiców, zarówno jednych, jak i drugich. Dzielił, zaś Orzeł Wierzbica... Otóż w środę w forBET Pucharze Polski KS Warka uległa temu zespołowi i pożegnała się z rywalizacją. Z kolei podczas ostatniej serii gier Tymex Ligi Okręgowej, właśnie Mazowsze pokonało w Wierzbicy rywala. Jak to przed pojedynkami derbowymi, trudno było wskazać jednoznacznego faworyta.

Tymczasem goście wystąpili osłabieni brakiem kilku kontuzjowanych zawodników, a piłkarze przed pierwszym gwizdkiem arbitra założyli specjalne, im dedykowane koszulki - okazując w ten sposób wsparcie.

Jako pierwsi groźnie zaatakowali goście, ale Karol Prasek, źle opanował piłkę i skończyło się na strachu dla miejscowych fanów. W odpowiedzi na bramkę Eryka Mazka strzelał Tymofii Snopov, ale piłka poszybowała wysoko ponad poprzeczką. Pierwszy celny strzał miał miejsce w 10 minucie, gdy Kacpra Filewskiego próbował zaskoczyć Patryk Jasnoch.

W końcu w 20 minucie miejscowi wyszli na prowadzenie. Piłkę z okolic około 40 metrów w kierunku bramki dośrodkował Daniel Złoch. Ta nie dotknięta przez nikogo, zaskoczyła bramkarza i Mazowsze objęło prowadzenie! Wynik na 2:0 podwyższył Kacper Ostrowski. Skrzydłowy skrzętnie skorzystał z błędu defensywy rywali i wyszedł sam na sam z bramkarzem Warki. Ten wybronił jego pierwszy strzał, ale dobitka w 43 minucie, okazała się skuteczna.

W drugiej części gry miejscowi bronili dostępu do własnej bramki, w zasadzie nie opuszczając połowy boiska. Na bramkę Filewskiego, co chwila sunęły ataki, ale liderowi rozgrywek brakowało skuteczności. Z dogodnych okazji strzeleckich mylili się między innymi: Marcel Grot, czy dwukrotnie Michał Madej. Raz piłka po uderzeniu najlepszego strzelca ligi trafiła w boczną siatkę bramki! Ponadto efektowną paradą w 70 minucie popisał się 24-letni golkiper grójczan. Do końcowego gwizdka wynik nie uległ już zmianie i w derbach triumfowało Mazowsze!