Tymex Liga Okręgowa. Co za ścisk w czołówce rozgrywek. Orzeł Wierzbica w hicie zremisował z Prochem Pionki. Cztery gole Michała Madeja!

Maciej Kwiatkowski
Kapitanowie: Grzegorz Dziurzyński (Orzeł) i Emil Kapusta (Proch). mecz zakończył się remisem. Proch Pionki
Trwają mecze przedostatniej 14. kolejki rundy jesiennej w Tymex Lidze Okręgowej. Sprawdź wyniki oraz aktualna tabelę. W niedzielę odbył się ostatni mecz serii, w którym Jodła Jedlnia Letnisko zremisowała z Mazowszem Grójec. Po tym punkcie goście awansowali na pozycję lidera tabeli.

Tymex Liga Okręgowa, 14. kolejka:

Orzeł Wierzbica – Proch Pionki 1:1 (1:1)
Bramki: Rogala – Więcek.
Orzeł: Przytuła - Fituch, Więczasek, P. Ankurowski, I. Jarząbek, Spadło, Woźniak, Rogala, R. Jarząbek, Dziurzyński, Jaworski.
Proch: Wójcik – Krawczyk, Kapusta, Iwanowski, Bojek, Gromski, Abaa, Gil, Więcek (67. Sharko), Kubryn (73. Szewczyk), Janiszewski (67. Dyczkowski).

Emil Kapusta, kapitan Prochu z ciekawym pytaniem do Michała Pola

W szlagierze 14. kolejki Orzeł podejmował wicelidera z Pionek. Podopieczni Rafała Stąpóra przystępowali do niego po dwóch triumfach odniesionych z rzędu zaś Proch stracił pozycję lidera po tym, jak przegrał w Szydłowcu z Szydłowianką 2:1. Mecz w Wierzbicy rozpoczął się po myśli Prochu. Już w 9 minucie Emil Więcek wykorzystał podanie od Janiszewskiego i skierował futbolówkę do bramki. Niestety dla gości, kilka minut później prowadzący zawody Łukasz Kupidura, za krytykę orzeczeń sędziego, wyrzucił z boiska Rafała Gila. Grę w przewadze, jeszcze w pierwszej połowie wykorzystali miejscowi, którzy za sprawą Przemysława Rogali (asystował Grzegorz Dziurzyński) doprowadzili do wyrównania. Po zmianie stron zawodnicy z Pionek, co zrozumiałe oddali inicjatywę Orłowi i czyhali na kontrataki. Z kolei goście, pomimo wielu okazji strzeleckich, nie potrafili pokonać świetnie spisującego się w bramce Kamila Wójcika. Ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów.

Trener Paweł Górak, podsumował dla nieoficjalnej strony Prochu, mecz z Orłem.

Akcja I Jastrzębia – KS Warka 1:6 (1:4
Bramki: Tyczyński - Madej 4, Dombek, Puzianowski.

Michał Madej, a więc kapitan KS Warka, jak i jego koledzy liczyli, że uda im się z ostatniego wyjazdu w rundzie jesiennej przywieźć komplet punktów. Rywalem czołowego zespołu rozgrywek był outsider i jednocześnie zespół, który stracił w okręgówce, najwięcej goli – Akcja Jastrzębia. Nadarzała się więc okazja do tego, by najlepszy snajper ligi podreperował swój bilans i z tego skorzystał. Madej czterokrotnie wpisywał się na listę strzelców, a jego zespół triumfował aż 6:1!

Pilica Nowe Miasto nad Pilicą – Gracja Tczów 1:1 (0:1)
Bramki: Stolarczyk – Wolszczak.

Gol zdobyty przez Daniela Stolarczyka wystarczył tylko na zdobycie punktu przez Pilicę. Gospodarze powinni jednak oczko uszanować, zwłaszcza, że ich rywal do meczu przystępował po serii pięciu kolejnych zwycięstw. Bramkę dla Gracji uzyskał Kacper Wolszczak.

Wulkan Zakrzew – Szydłowianka Szydłowiec 0:0

Po tym, jak Szydłowianka przed tygodniem pokonała proch i pozbawiła zespół z Pionek przodownictwa w rozgrywkach, mało kto spodziewał się, że podopieczni Jerzego Rota, stracą punkty z przedostatnim Wulkanem. Tak jednak się stało, a gole w pojedynku rozegranym w Golędzinie, nie padły.

Polonia Iłża – Centrum Radom 0:1 (0:0)
Bramka: Zakrzewski (k)

Tylko jedna bramka zadecydowała o meczu Centrum z Polonią w Iłży. Tę na wagę trzech punktów uzyskał Przemysław Zakrzewski. Zawodnik w 56 minucie wykorzystał rzut karny. Co ciekawe miejscowej publiczności zaprezentowało się czterech byłych zawodników Polonii, a obecnie występujących w Centrum.

Królewscy Jedlnia – KS Błotnica Stara 0:0

Bez emocji oraz goli w Jedlni. Zespoły środka stawki, tym razem podzieliły się punktami.

Zodiak Sucha – Powiślanka Lipsko 0:5 (0:1)
Bramki: Skowroński 3, Nogaj, Kiełbasa.

Nie wiedzie się w ostatnim czasie beniaminkowi z Suchej. Drużyna Pawła Młodzińskiego przed tygodniem straciła pięć goli w Radomiu w starciu z Centrum i w ostatnim domowym meczu jesieni, uczyniła podobnie. Tym razem katem Zodiaka okazała się drużyna Powiślanki. Trzy gole w Suchej zdobył Roman Skowroński.

Jodła Jedlnia Letnisko - Mazowsze Grójec 1:1 (0:1)
Bramki: Oparcik 78' - Snopov 45'

Mazowsze ponownie na fotelu lidera okręgówki. W Jedlni podopieczni trener Jerzego Engela jr prowadzili do przerwy, po golu uzyskanym głową przez Timofieja Snopova. Po zmianie stron padł gol wyrównujący. Tego w 78 minucie, także po uderzeniu piłki głową zdobył Tomasz Oparcik. Gospodarze kończyli mecz w dziesięciu, po tym jak sędzia czerwoną kartką ukarał Dawida Drachala.