Tymex Liga Okręgowa. Deszczowa rywalizacja zawodników w okręgówce. Hat trik Mateusza Praska

Maciej Kwiatkowski
Proch pokonał Powiślankę i pozostał liderem
Proch pokonał Powiślankę i pozostał liderem Proch Pionki
W sobotę piłkarze Tymex Ligi Okręgowej rywalizują o punkty. Jako pierwsi na murawę stadionu w Mogielnicy wybiegli zawodnicy Pilicy nowe Miasto oraz Królewskich Jedlnia. Na wyjeździe wygrywały drużyny: Mazowsza Grójec, Centrum Radom czy KS Warka! W niedzielnym meczu KS Błotnica Stara pokonała Jodłę.

Tymex Liga Okręgowa, 12. kolejka:

Pilica Nowe Miasto nad Pilicą - Królewscy Jedlnia 1:1 (0:0)
Bramka: Rola - Poliglota (k)
Niesprzyjające warunki atmosferyczne, nieustannie padający deszcz sprawiły, że podobnie, jak i przed tygodniem, boisko w Nowym Mieście nad Pilicą, nie nadawało się do gry. W związku z tym mecz pomiędzy Pilicą, a Królewskimi odbył się w niedalekiej Mogielnicy. Fani gospodarzy wierzyli mocno w to, że podobnie, jak i w starciu z Orłem Wierzbica, tak i teraz obiekt Mogielanki przyniesie im szczęście. Tak się jednak nie stało. Miejscowi zremisowali z rywalem 1:1, tracąc gola w piątej minucie doliczonego czasu gry!

Polonia Iłża - Mazowsze Grójec 2:4 (1:1)
Bramki: Jabłoński, Kopciał - Ostrowski, Dusza, Snopov, Dulemba - dla Mazowsza
Czy, to kryzys w Polonii? Zespół, który bardzo dobrze spisywał się w ostatnich kolejkach, przed tygodniem został zastopowany i przegrał w Tczowie z Gracją 5:1. Tym razem beniaminek w roli gospodarza, tylko do przerwy remisował z Mazowszem 1:1, by ulec podopiecznym Mazowsza Grójec 2:4.

Zobacz radość zawodników Mazowsza, po wygranej w Iłży

Akcja I Jastrzębia - Gracja Tczów 0:1
Bramka: Szczepanik
Czwarte zwycięstwo z rzędu odnieśli zawodnicy Gracji. Tczowianie tym razem po niezwykle zaciętym, jak i wyrównanym spotkaniu pokonali beniaminka - Akcję Jastrzębia.

Orzeł Wierzbica - Szydłowianka Szydłowiec 3:1 (3:0)
Bramki: P. Ankurowski, Jaworski, Dziurzyński - Duda.
Gospodarze do meczu z Szydłowianką przystępowali podrażnieni porażką z Pilicą. Dlatego też, od samego początku narzucili przeciwnikom własny styl gry. Na efekty z faworyzowaną Szydłowianką, nie trzeba było długo czekać. Najpierw Grzegorz Dziurzyński podał piłkę do Pawła Ankurowskiego, a ten wpisał się na listę strzelców, otwierając wynik. Na 2:0 podwyższył Piotr Jaworski, a wynik pierwszej połowy ustalił Dziurzyński. Co ciekawe Orzeł na zdobycie trzech bramek potrzebował ośmiu minut. Po zmianie stron goście walczyli o korzystny rezultat, ale zdołali uzyskać tylko jedną bramkę, autorstwa Michała Dudy.

Zobacz radość zawodników Orła w derbach z Szydłowianką

Proch Pionki - Powiślanka Lipsko 4:1 (2:1)
Bramki: Janiszewski, Bojek, Więcek, Gil - Król.

Proch, jak na lidera przystało nie zawiódł i w końcu rozegrał taki mecz, jakiego oczekiwali fani z Pionkach. Wystarczyło kilkadziesiąt sekund, by wynik rywalizacji z Powiślanką otworzył Tomasz Janiszewski. W 23 minucie było już 2:0, bo golkipera Powiślanki pokonał Michał Bojek. Za to tuż przed przerwą kontaktowego gola dla gości zdobył Daniel Król, wykorzystując rzut karny. Po przerwie strzelali wyłącznie zawodnicy lidera. Najpierw w 55 minucie na 3:1 podwyższył Emil Więcek, zaś w 85 minucie Rafał Gil wykorzystał podanie od Janiszewskiego i ustalił wynik konfrontacji.

Wideo z radości zawodników Prochu, po meczu z Powiślanką

Wulkan Zakrzew - Centrum Radom 0:3 (0:1)
Bramki: Zakrzewski 2, Skałbania.

Popularni "Centralni" poszli za ciosem i po tym, jak przed tygodniem pokonali lidera Proch Pionki, tak w sobotę nie dali szans Wulkanowi. Dwa gole dla radomian uzyskał Przemysła Zakrzewski. Z kolei swojego 11 gola w sezonie, w Golędzinie strzelił Piotr Skałbania.

Taniec radości w wykonaniu "Centralnych"

Zodiak Sucha - KS Warka 0:3 (0:2)
Bramki: Madej, Skowroński, Pomian.

Goście, już po 25 minutach wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Najpierw Pawła Młodzińskiego pokonał najlepszy strzelec okręgówki Michał Madej, a chwilę później rezultat podwyższył Skowroński. Po zmianie stron przewaga należała do gospodarzy, ale w 89 minucie, to wprowadzony z ławki Emil Pomian wykorzystał podanie od Madeja i ustalił wynik meczu z beniaminkiem.

Jodła Jedlnia-Letnisko- KS Błotnica Stara 1:3 (1:1)
Bramki: Lipka - Prasek 3.
Jako pierwsi gola zdobyli miejscowi. Grzegorz Lipka uczynił, to w pierwszej minucie. Następne trzy gole padły już dla gości, a wszystkie zdobył Mateusz Prasek.