Tymex Liga Okręgowa. Efektowne zwycięstwo KS Warka. Hat - trik Madeja z Wulkanem i Sałka z Jedlnią . Sprawdź wyniki, zobacz zdjęcia

Maciej Kwiatkowski
Mecz Centrum Radom - Proch Pionki. Więcej z tego i innych meczów na kolejnych zdjęciach
Trwają mecze 11. kolejki Tymex Ligi Okręgowej. Aż 7:0 wygrał Klub Sportowy Warka z Wulkanem Zakrzew. Trzy gole w tym meczu uzyskał Michał Madej i to teraz on jest liderem klasyfikacji strzelców. Trzecie zwycięstwo z rzędu odniosła także Gracja Tczów. W niedzielnych derbach Królewscy rozgromili Jodłę.

Mecze 11. kolejki Tymex Ligi Okręgowej

Gracja Tczów - Polonia Iłża 5:1 (1:0)
Bramki: Kosowski 2, Wolszczak, Szczepanik, Wasiak - Niewczas.
Gracja: Wargacki - Woźniak (55' Ogonowski), Korcz, Karasiński, K. Odzimkowski, Kosowski, Gleguła, Markowski, Stawczyk (65' Chmurzyński), Szczapnik (75' Wasiak).

Zapowiadało się na niezwykle atrakcyjny mecz. Gospodarze, a więc Gracja wygrała dwa ostatnie pojedynki (z Wulkanem Zakrzew i Zodiakiem Sucha), zaś Polonia nie przegrała żadnego z ostatnich pięciu spotkań. Niestety pierwsza część gry nie spełniła oczekiwań kibiców. Sytuacji bramkowych było niczym na lekarstwo. Tylko jedną z nich udało się wykorzystać, bo w 41 minucie pomimo, że optyczna przewagę mieli goście, to do bramki Polonii piłkę skierował Bartosz Kosowski. Dopiero po przerwie, worek z golami na dobre się rozwiązał. Najpierw cztery razy z gola cieszyli się miejscowi, a dopiero w 84 minucie kontaktową bramkę dla Iłżan zdobył Mateusz Niewczas.

KS Warka - Wulkan Zakrzew 7:0 (2:0)
Bramki: Madej 3, Jasnoch, Pacholski, Grodzki, Grot.

Niezwykle podobny przebieg, do tego z Tczowa, miało spotkanie w Warce. Tam do przerwy faworyt, a więc KS prowadził z Wulkanem 2:0. Dopiero po zmianie stron, kiedy goście opadli już z sił i stracili wiarę w odrobienie strat, na listę strzelców, seryjnie zaczęli wpisywać się gospodarze. Hat trikiem popisał się między innymi Michał Madej, który jednego z goli zdobył po rzucie karnym. Dzięki skuteczności napastnik z Warki ponownie zasiadł na czele klasyfikacji króla strzelców okręgówki.

KS Błotnica Stara - Akcja Jastrzębia 2:2

Powiślanka Lipsko - Szydłowianka Szydłowiec 1:1 (0:0)
Bramka: Kiełbasa -dla Powiślanki

W jednym z ciekawiej zapowiadających się meczów 11. kolejki okręgówki Powślanka zremisowała z Szydłowianką. Po pierwszej bezbramkowej połowie, w drugiej na boisku działo się o wiele więcej. Najpierw to goście wyszli na prowadzenie. Kto, wie jak zakończyłby się mecz, gdyby w 77 minucie Michał Duda wykorzystał rzut karny. Na szczęście dla miejscowych Norbert Wnukowski wyczuł intencję czołowego strzelca rozgrywek i wybronił jego strzał. Ta sytuacja zemściła się na gościach w 79 minucie. Wtedy Damian Nogaj znalazł w polu karnym Piotra Kiełbasę, a ten trafił do bramki. Więcej goli, już nie padło.

Mazowsze Grójec-Zodiak Sucha 2:0 (1:0)
Bramki: Nojek, Sosnowski.

To był sentymentalny powrót trenera i grającego bramkarza Pawła Młodzińskiego do Grójca. Były zawodnik Mazowsza, tym razem musiał mierzyć się przeciwko byłemu pracodawcy. Mimo wszystko faworytem byli podopieczni Jerzego Engela juniora, którzy chcieli kontynuować dobrą passę. Do przerwy padł tylko jeden gol autorstwa Mikołaja Nojka. Po przerwie do bramki Zodiaka trafił inny wychowanek klubu z Grójca, Kacper Sosnowski i Mazowsze wygrało 2:0.

Radość piłkarzy Mazowsza, po meczu z Zodiakiem. Wideo - Facebook Mazowsze

Centrum Radom - Proch Pionki 2:1 (1:0)
Bramki: Skałbania, Warych - Sharko.

Gospodarze, którzy zanotowali niezwykle udany początek sezonu i byli nawet liderami, nie wygrali żadnego z pięciu ostatnich punktów. Nic więc dziwnego, że podopieczni Sylwestra Sokoła nie byli faworytami meczu z aktualnym liderem, a więc zespołem Prochu Pionki. Mimo wszystko to Centralni po pierwszych 45 minutach i golu Piotra Skałbani, prowadzili 1:0. Wprawdzie przewaga należała wówczas do przyjezdnych, ale bardzo dobrze w bramce Centrum spisywał się Michał Kula. Doświadczony golkiper wybronił między innymi dwie sytuacje sam na sam z Rafałem Gilem. Tymczasem w 53 minucie Białorusin Vladislav Sharko popisał się efektownym strzałem z dystansu, doprowadzając do remisu. Szkoleniowcy starali się rotować zmianami, by przechylić szale zwycięstwa na swoja korzyść, ale gole wciąż nie padały. Sytuacja zmieniła się w 75 minucie. Wówczas padł trzeci i jak się miało okazać, ostatni gol meczu. Tego uzyskali miejscowi. Ich wygrana mogła być wyższa, ale rzutu karnego nie wykorzystał Skałbania.

Zobaczcie w galerii zdjęć z meczu w Radomiu innych w tej kolejce

Radość zawodników Centrum, po ostatnim gwizdku arbitra. Materiał Facebook Proch Pionki

Pilica Nowe Miasto nad Pilicą - Orzeł Wierzbica 3:0 (1:0)
Bramki: Abramczyk 2, Witan.

Z uwagi na opady deszczu murawa w Nowym Mieście nie nadawała się do gry. Dlatego też, mecz został przeniesiony do Mogielnicy. Tam lepsza okazała się Pilica. Co ciekawe wprowadzony po przerwie Dawid Abramczyk, zdobył dwa gole, ale i dwie żółte kartki za zdjęcie po trafieniach koszulki. W konsekwencji musiał opuścić boisko.

Królewscy Jedlnia-Jodła Jedlnia-Letnisko 5:1 (3:0)
Bramki: Sałek 3, Gębczyk, Witkowski - Lipka.
Derby rozstrzygnęły się, już po pierwszych 45 minutach, kiedy to Królewscy prowadzili 3:0. Hat trikiem w tym spotkaniu popisał się Sebastian Sałek.