Tymex Liga Okręgowa. Hit kolejki dla lidera z Pionek! Hat trik Pawła Kopciała z Polonii Iłża. Zmiana trenera w Zakrzewie. Sprawdź wyniki

Maciej Kwiatkowski
Drużyna Prochu Pionki pokonała KS Warka i utrzymała pozycję lidera Tymex Ligi Okręgowej. Proch Pionki
Zawodnicy Tymex Ligi Okręgowej rozgrywają mecze 10. kolejki. W najciekawszym ze spotkań lider Proch Pionki pokonał innego kandydata do awansu zespół KS Warka. Z kompletu punktów cieszyły się także drużyny: Orła Wierzbica, Mazowsza Grójec, Gracji Tczów czy Szydłowianki Szydłowiec.

Sprawdź wyniki Tymex Ligi Okręgowej

Proch Pionki – KS Warka 3:2 (1:0)
Bramki: Sharko, Bojek, Michalski – Madej 2.

Hit 10. kolejki Tymex Ligi Okręgowej nie zawiódł. Czołowe drużyny rozgrywek, w dodatku typowane, jako główni kandydaci do awansu stanęły na wysokości zadania. Wprawdzie do przerwy po wyrównanym pojedynku ponad 100 kibiców obejrzało jedną bramkę – zdobył ją Vlad Sharko, to po zmianie stron worek z golami i to z obu stron się rozwiązał.

Najpierw w 56 minucie Michał Bojek wykorzystał podanie do Rafała Gila podwyższając na 2:0. Zaledwie 120 sekund później miejscowi wygrywali różnicą trzech trafień, bowiem do siatki KS Warka trafił Kacper Michalski. Boczny obrońca wprowadzony po przerwie, wykorzystał podanie od Emila Więcka.

Dopiero od tego momentu przyjezdni zaczęli odrabiać straty i o mały włos, a ta sztuka by im się udała. Dwa gole zdobyte przez czołowego strzelca rozgrywek Michała Madeja, nie wystarczyły choćby do uzyskania remisu.

Zobacz skrót meczu Prochu z KS Warka, dzięki Facebook ProchPionki

Trener Prochu Paweł Górak, materiał ProchPionki

Trener KS Warka, Paweł Bylak, materiał ProchPionki

Orzeł Wierzbica – Powiślanka Lipsko 1:0 (1:0)
Bramka: R. Jarząbek.

Tylko jeden gol padł w Wierzbicy w niezwykle ciekawym pojedynku dwóch odwiecznych rywali, a więc Orła i Powiślanki. Tym razem z kompletu oczek cieszyli się gospodarze, a na listą strzelców już w 10 minucie gry wpisał się Robert Jarząbek. Dla lewego obrońcy była to trzecia bramka uzyskana w sezonie, ale z pewnością najważniejsza.

Wulkan Zakrzew – Mazowsze Grójec 1:4 (0:1)
Bramki: Wierzbicki, Nojek, Sosnowski, Złoch.

Zanim doszło do rywalizacji beniaminka z Mazowszem, to w Wulkanie doszło do zmiany trenera. Dokładnie 12 października władze klubu podziękowały za dotychczasową pracę Damianowi Żarłakowi. Jego następcą został Piotr Witkowski. To właśnie on stanął w sobotę przed niezwykle trudnym wyzwaniem, bowiem rywalem był podrażniony dwoma porażkami zespół Mazowsza. Do przerwy padł tylko jeden gol, autorstwa Kamila Wierzbickiego. Piłkarz wykorzystał stały fragment gry zapewniając prowadzenie Mazowszu do przerwy. W drugich 45 minutach na listę strzelców wpisywali się: Mikołaj Nojek, Kacper Sosnowski i Daniel Złoch. Ostatecznie grójczanie zwyciężyli w sposób zdecydowany.

Polonia Iłża – KS Błotnica Stara 3:3 (0:2)
Bramki: Kopciał 3 – Jopek, Bernaś, Gębski.

Niesamowity i pełen dramaturgii oraz zwrotów akcji był mecz w Iłży. Goście, którzy w ostatnich pojedynkach złapali wiatr w żagle do przerwy prowadzili z beniaminkiem różnicą dwóch goli. Ponadto przez większą część drugiej połowy podopieczni Daniela Grymuły grali w przewadze jednego zawodnika, ale wtedy gole zaczęli zdobywać miejscowi. Klasycznym hat – trikiem popisał się Paweł Kopciał i na cztery minuty przed końcem gry, poloniści wyszli na prowadzenie! Ostatnie słowo należało jednak do rywali. W 86 minucie Kamil Dębski umieścił futbolówkę pomiędzy słupkami, ustalając wynik pojedynku.

Szydłowianka Szydłowiec – Centrum Radom 2:0
Bramki: Hamera, Duda

Zodiak Sucha – Gracja Tczów 2:3 (2:0)
Bramki: Kowalczyk, Kawecki – dla Zodiaka.

Akcja Jastrzębia – Królewscy Jedlnia 2:0 (1:0)
Bramki: Zanjat 2

Jodła Jedlnia Letnisko - Pilica Nowe Miasto nad Pilica 3:2 (0:1)
Bramki: Lipka 2, Skuza - Dziuba, Płodzik.