Tymex Liga Okręgowa. Ikona Prochu Pionki ze złotym medalem Ministerstwa Sportu. Powiślanka zatrzymała lidera z Warki.

Maciej Kwiatkowski
Tadeusz Chmielewski, ikona Prochu Pionki ze złotym medalem za zasługi dla sportu! Facebook Proch Pionki
Na boiskach Tymex Ligi Okręgowej nie zabrakło emocji. Trzy punkty wywalczył Proch, pokonując po golu Cezarego Kubryna Grację Tczów. W niedzielę Powiślanka, rzutem na taśmę wygrała z liderem KS Warka. Zobacz zdjęcia i materiały wideo.

Tymex Liga Okręgowa, 8. kolejka:

Sprawdź, co działo się podczas ostatniej 7. serii gier!

Proch Pionki - Gracja Tczów 1:0 (1:0)
Bramka: Kubryn

Zanim sędzia Daniel Głowacki rozpoczął mecz Prochu z Gracją, to na obiekcie miała miejsce miła uroczystość. Złotym medalem za zasługi dla sportu uhonorowany został Tadeusz Chmielewski, ikona klubu z Pionek. Kibice, którzy nielicznie stawili się na obiekcie, po cichu liczyli, że dobra gra ich ulubieńców w środowym meczu Pucharu Polski i odpadnięciu z 4. ligowym Oskarem Przysucha, dopiero po serii rzutów karnych, zamaże obraz dwóch ostatnich nieudanych pojedynków o punkty. Niestety pierwsza połowa tego nie potwierdzała. Wprawdzie to Proch atakował, ale goli nie zdobył. Ponadto gospodarze musieli dokonać w tej części gry dwóch niewymuszonych zmian. Z powodu kontuzji murawę opuszczali: Tomasz Janiszewski i Szymon Iwanowski. Ataki podopiecznych Pawła Góraka przyniosły efekt w 49 minucie, gdy Daniel Abaa podał piłkę do Cezarego Kubryna, a ten trafił nią do bramki. Jak się miało okazać, więcej goli fani już nie zobaczyli i Proch przerwał serię porażek.

Rozmowa z Tadeuszem Chmielewskim, legendą Prochu. Materiał Facebook Proch Pionki!

Polonia Iłża - Pilica Nowe Miasto nad Pilicą 5:2 (0:0)
Bramki: Szyszka 2, Chudyba, Kozera, Jabłoński - Pędzikowski, Dworakowski.

Aż trudno uwierzyć, że w meczu którym padło siedem bramek, do przerwy był bezbramkowy remis! Tak właśnie w sobotę wyglądał mecz beniaminka, Polonii z Pilicą. Co ciekawe jeszcze do 74 minuty był remis 2:2, ale od tego momentu gospodarze zdobyli trzy gole. Najpierw na listę strzelców wpisał się Damian Szyszka a dwa ostatnie gole meczu uzyskali: Damian Kozera i Jakub Jabłoński.

Wulkan Zakrzew – KS Błotnica Stara 0:2 (0:0)
Bramki: Grochala (49.), Kosiec (68.)

Przed tygodniem KS Błotnica niespodziewanie pokonała Proch, zdobywając pierwsze gole w sezonie i komplet punktów. Tym razem podopieczni Daniela Grymuły poszli za ciosem i po emocjonującym zwłaszcza w drugiej połowie pojedynku pokonali beniaminka z Zakrzewa!

Orzeł Wierzbica – Centrum Radom 1:0 (0:0)
Bramka: Dziurzyński (68.)

Drugi wyjazdowy mecz z rzędu Centrum Radom i kolejna porażka. Podopieczni Sylwestra Sokoła po porażce z KS Warka, tym razem musieli uznać wyższość Orła. Osłabiony kadrowo zespół z Radomia uległ 0:1, a jedyne trafienie meczu zanotował kapitan miejscowych Grzegorz Dziurzyński.

Zodiak Sucha – Królewscy Jedlnia 1:2 (0:1)
Bramki: Wójcik (66. - karny) - Gębczyk (4.), Witkowski (76.)

W meczu dwóch punktujących w ostatnich kolejkach drużyn, Królewscy o jedną bramkę okazali się lepsi od beniaminka z Suchej i to na jego terenie!

Szydłowianka Szydłowiec – Mazowsze Grójec 4:0 (0:0),
Bramki: Szymański, Hamera, Duda.

W hicie tej serii gier Szydłowianka rywalizowała z Mazowszem. Do meczu obie drużyny podchodziły, jako jedyne niepokonane zespoły Tymex Ligi Okręgowej. W pierwszych 45 minutach bramki nie padły, co nie oznacza, że ich w ogóle nie było. Te padły i to aż cztery, ale po przerwie. Właśnie wtedy niezwykle widowisko zaprezentowali się miejscowi. Dwa trafienia na swoim koncie zapisał Jan Szymański a po jednym golu zdobywali: Adam Hamera i Michał Duda.

Akcja Jastrzębia - Jodła Jedlnia Letnisko 1:3 (1:1)

W zespole gości zadziałał efekt tak zwanej "nowej miotły". Na początku tygodnia zarząd Jodły rozstał się z trenerem Tomaszem Dziubińskim. Tego na stanowisku szkoleniowca zastąpił Andrzej Koniarczyk. Wprawdzie piersi z gola cieszyli się miejscowi, ale już kolejne trzy, należały do zawodników Jodły. Co ciekawe trzy z czterech bramek w tym pojedynku padły, po strzałach z rzutów karnych!

Powiślanka Lipsko - KS Warka 2:1 (0:0)
Bramki: Nogaj, Kiełbasa - samobójcza.

Emocje w Lipsku miały miejsce w drugich 45 minutach. Już w 53 minucie, ładnym strzałem popisał się Damian Nogaj i gospodarze wyszli na prowadzenie. Kilka chwil później, było już 1:1, bo swojego klubowego bramkarza pokonał: Patryk Borkowski. Miejscowi dążyli do wygrania pierwszego domowego spotkania, tym bardziej, że liderzy po czerwonej kartce, grali w osłabieniu. W końcu w 92 minucie Mateusz Prokop dograł piłkę do Piotra Kiełbasy, a ten strzelił do siatki i ustalił wynik meczu!