Tymex Liga Okręgowa. Wyniki sobotnich pojedynków

Sylwester Szymczak
W sobotę ruszył nowy sezon w Tymex Lidze Okręgowej. Wyniki czterech meczów będziemy podawać na bieżąco.

Polonia Iłża - Mazowsze Grójec 3:3 (2:0)
Bramki: Niewczas 5, Turczyk 24, 61 - Janus 42, Krawczyk 65, Konopka 68
Polonia: Brożyna - Gryczka, Kolecki, Cheda, Baran - Niewczas, A. Wątorski, Kopciał, Skuza, Kaczmarczyk - Turczyk
Święto piłki w Iłży. Obchodząca 99 urodziny Polonia wróciła do klasy okręgowej. Przed meczem odebrała puchary z rąk prezesa Radomskiego OZPN, Kamila Witkowskiego. Na boisku w roli beniaminka spisała się bardzo dobrze.
Od 64 minuty gospodarze grali w osłabieniu. Drugą żółtą kartkę zobaczył Tomasz Turczyk. To był ważny moment, bo od tej pory to goście nadawali ton grze. Mazowsze grające z przewagą zdobyło kontaktową bramkę, a za moment doprowadziło do wyrównania.

Oronka Orońsko - Radomiak II Radom 1:0 (1:0)
Bramka: Szyszka 26
Oronka: Grzyb - Ziętkowski, Czerepak, Szczugłowski, Szyszka, Fajdek (54 Patyna), Stańczyk (55 Syta), Wyrwiński, Rogala, Gołda (63 Czarnecki), Siwak (87 Zepchło).
Radomiak II: Koptas - Grotek, Mucha, Markiewicz, Podsiadło, Dorożyński, Czajkowski (55 Wajs), Nowakowski, Pankowski, Wołczyński (26 Osiej), Lasota (82 Dukielski).
Radomiak pierwszy stworzył sobie okazję. Nowakowski lobował bramkarza, ale piłka odbiła się od ziemi i przeszła nad bramką. Kilka minut później po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, Damian Szyszka wsadził głowę i dał drużynie prowadzenie. Juz minutę później Oronka powinna prowadzić 2:0, ale minimalnie spudłował Arkadiusz Siwak. Jeszcze przed przerwą Oronka mogła dołożyć drugie trafienie.
Jakub Podsiadło w 46 minucie mógł otworzyć wynik dla gości, ale zmarnował dobrą okazję. Potem kolejne dwie szanse miał dla Oronki Gołda. Ładny strzał z woleja oddał też Filip Patyna, ale doskonałą interwencją popisał się młody bramkarz Radomiaka. Koptas jeszcze w doliczonym czasie uratował Radomiaka przed stratą kolejnej bramki.

Jodła Jedlnia-Letnisko - LKS Promna 0:0
- Obawiałem się troch tego pojedynku, bo Promna to wicemistrz poprzedniego sezonu, ale wydaje mi się, że byliśmy bliżej zwycięstwa. Łukasz Pełka miał świetna okazję, nie trafił z dwóch metrów, a Bartek Orczykowski trafił w poprzeczkę. Nie udało się wygrać, ale ten jeden punkt szanujemy - mówi trener Jodły, Tomasz Dziubiński.

Orzeł Wierzbica - Gryf Policzna 2:1 (0:1),
Bramki: samobójcza 57, Szczepanik 75 - samobójcza 21.
Dwa strzały samobójcze zobaczyli kibice w tym spotkaniu. Mecz miał dwa oblicza. Przed przerwą Gryf zaskoczył miejscowych dobrą grą, ale po zmianie stron to już Orzeł miał sporą przewagę. Po rzucie karnym zapewnił sobie zwycięstwo.