Tymex Liga Okręgowa. Zakończyły się wszystkie mecze 16. kolejki. Centrum Radom na rzecz Prochu Pionki stracił pozycję lidera. [ZDJĘCIA]

Maciej Kwiatkowski
Sędziowie przed każdym weekendowym meczem Tymex Ligi Okręgowej na mecz wychodzili z dedykowanymi koszulkami>>>Maciej Kwiatkowski
W sobotę rozpoczęła się runda wiosenna w Tymex Lidze Okręgowej. Niespodzianek nie brakowało, a nowym liderem został Proch Pionki. Trzy punkty z zespołów czołówki ligi zdobyli także piłkarze: KS Warka, Powiślanka Lipsko i Szydłowianki Szydłowiec.

Wyniki 16. kolejki Tymex Ligi Okręgowej

Podczas wszystkich meczów pierwszej kolejki rundy wiosennej w okręgówce, arbitrzy wychodzą do zawodów w specjalnie zadedykowanych koszulkach. Te mają wesprzeć młodego arbitra reprezentującego Radomski Okręgowy Związek Piłki Nożnej, a więc Michała Wajsa, który zmaga się z chorobą.

Proch Pionki – Zodiak Sucha 3:1 (0:1)
Bramki: Kucharczyk 2, Drab - Liadryk.

Kibice aspirującego do awansu do 5. ligi Prochu po pierwszych 45 minutach byli w lekkim szoku. Otóż jedyną bramkę tej części uzyskali zawodnicy beniaminka. W 19 minucie źle na przedpolu pola karnego zachował się Daniel Abaa, a piłkę w siatce umieścił Oleh Liadryk. Już w 48 minucie gospodarze doprowadzili do wyrównania, po tym, jak sędzia Jan Pawluk dopatrzył się przewinienia na Szymonie Iwanowskim, a "jedenastkę" na gola zamienił sprowadzony w zimowym okienku transferowym - Michał Kucharczyk. Napastnik, który do drużyny dołączył z Drogowca Jedlińsk w 82 minucie wyprowadził Proch na prowadzenie, wykorzystując błąd golkipera Zodiaka. Kropkę nad "i" postawił Jakub Drab. Zawodnik w 93 minucie ustalił wynik konfrontacji, zdobywając dziewiąta bramkę w rozgrywkach. Dzięki trzem punktom gospodarze awansowali na pozycję lidera tabeli.

Radość zawodników Prochu, po triumfie nad Zodiakiem

Trener Paweł Górak, ocenił mecz Prochu z Zodiakiem. Facebook Proch Pionki, strona nieoficjalna.

Powiślanka Lipsko – Akcja I Jastrzębia 1:0 (1:0)
Bramka: Nogaj.
Powiślanka: Bicki – Mirka, Prokop, Chrzanowski, Borkowski, Król, Cieciura, Kiełbasa, Nogaj, Szczepanik, W. Zięba

Centrum Radom – Jodła Jedlnia Letnisko 1:2 (0:1)
Bramki: Strzelecki - Wieczorek, Oparcik.
Nie taki lider straszny, jak go malują. Mogli mówić, po meczu w Radomiu zawodnicy Jodły. Podopieczni Macieja Lesisza, którzy przed tygodniem zabrali punkty KS Warka, remisując 3:3, tym razem cieszyli się z kompletu oczek. Jako pierwszy na liście strzelców zapisał się Jarosław Wieczorek. Na kwadrans przed końcem do remisu doprowadził Marcin Strzelecki. Piłkarz, który po dłuższej przerwie, powrócił do "Centralnych" zamknął efektowną zespołową akcję. Najpierw futbolówkę ze środka pola do Dominika Leśniewskiego podał Piotr Skałbania, a były zawodnik Broni, na tyle precyzyjnie zagrał ją do Strzeleckiego, że ten dostawił jedynie nogę i trafił do pustej bramki. W końcówce to jednak zespół z Jedlni cieszył się z bramki, bo Michała Kulę pokonał Tomasz Oparcik. - Jodła wykorzystała dwa nasze wielbłądy. To nie zawodnicy tego zespołu strzelili nam bramki, ale my sami je sobie sprokurowaliśmy - oznajmił Sylwester Sokół, trener Centrum.

Radość zawodników Jodły, po meczu w Radomiu.

Orzeł Wierzbica – Wulkan Zakrzew 0:1 (0:0)
Bramka: Towarek.
Dość długo, bo aż do 87 minuty kibice w Wierzbicy czekali na gola. Ku ich niezadowoleniu bramka w końcu padła, ale nie dla faworytów, a beniaminka. Trafieniem za tak zwane trzy punkty popisał się Szymon Towarek.

Mazowsze Grójec – Królewscy Jedlnia 1:1 (1:1)
Bramki: Wierzbicki - dla Mazowsza
Mazowsze: Filewski - Skowroński, Grygiel, Złoch, Wierzbicki, Sosnowski, Ostrowski, Derewicz, Pawlak, Kozłowski, Wątorski.
Królewscy: Piaseczny - Kruk, Gromski, Dąbrowski, Strzelecki, Klimkowski, Gębczyk, Kołodziej (Cybulski), Sałek, Maciąg (Witkowski), Skowroński (Siek).

W związku z trwającą modernizacją stadionu, sobotni mecz o punkty został rozegrany na bocznym boisku ze sztuczną nawierzchnią. W 14 minucie Kamil Wierzbicki wykorzystał podanie od Daniela Złocha i wyprowadził miejscowych na prowadzenie. Podopieczni Jerzego Engela jr nie utrzymali go do przerwy, bowiem wyrównał Kamil Skowroński. Tuż po zmianie stron czerwoną kartkę ujrzał zawodnik Królewskich i gościom przyszło grać w liczebnym osłabieniu. Pomimo wielu ofensywnych sytuacji gospodarzy, gole już nie padły.

KS Warka – Pilica Nowe Miasto nad Pilicą 1:0 (0:0)
Bramka: Puzianowski.
Już przed tygodniem KS Warka mogła wskoczyć na pozycje lidera, ale w zaległym meczu tylko zremisowała z Jodłą. W sobotę jeden z głównych kandydatów do awansu, już uzyskał komplet oczek, ale na to musiał się sporo namęczyć. Zwycięski gol padł, bowiem w samej końcówce rywalizacji.

Gracja Tczów – KS Błotnica 5:0 (3:0)
Bramki: Karasiński (10.), Starzyk (22.), Kosowski (37., 55.), Wasiak (88.)
Gracja: Wargacki, Jeżmański, Korcz, Karasiński (Zarębski 75.), K. Odzimkowski (85. Woźniak), Kosowski, Ogonowski, Gleguła (72. Płaskociński), Wolszczak (82. Strzelczyk), Stawczyk (Chmurzyński), Starzyk.

Co za wejście w rundę wiosenną zawodników Gracji! Drużyna z Tczowa rozbiła sąsiada z tabeli, aplikując rywalowi aż pięć goli. Dwa z nich na swoim koncie zanotował Bartosz Kosowski, który tym samym ma już siedem trafień w sezonie.

Szydłowianka Szydłowiec – Polonia Iłża 1:0 (0:0)