Uczeń z Przysuchy dzielnie walczy w turniejach taekwondo

sok
Wojciech Kucharski (z lewej) jest uczniem Publicznej Szkoły Podstawowej numer 2, a na turnieju taekwondo, jaki się odbył niedawno w Sierpcu, zdobył dwa srebrne medale w dwóch konkurencjach. archiwum prywatne
Wojciech Kucharski z Przysuchy zdobył dwa srebrne medale na Mistrzostwach Dzieci i Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w taekwondo olimpijskim.

Zawody odbyły się niedawno w Sierpcu. W Mistrzostwach Dzieci i Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w taekwondo olimpijskim brało udział łącznie 200 zawodników w wieku od 5 do 11 lat.

Walczyli w hali

Zawody odbyły się na sali gimnastycznej przy miejscowej szkole podstawowej. Powiat Przysuski reprezentował na zawodach Wojciech Kucharski zawodnik zrzeszony w Uczniowskim Klubie Sportowym Taekwondo Olimpijskie „Dollyo” z Końskich, a na co dzień uczeń 5 klasy Szkoły Podstawowej numer 2 w Przysusze. Tradycyjnie zawody były rozgrywane w dwóch konkurencjach, sprawność oraz walki. Nasz reprezentant na zawodach zdobył 2 srebrne medale po jednym w każdej konkurencji. Trenerem młodego zawodnika jest Piotr Nowak.

Udane pojedynki

W Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików rywalizowało blisko 200 zawodników z 16 klubów reprezentujących cztery województwa: Mazowsze, Podkarpackie, Świętokrzyskie i Lubelskie. Turniej Młodzików jest najwyższej rangi turniejem w tej kategorii wiekowej w systemie współzawodnictwa dzieci i młodzieży, a walki cieszyły się dużym zainteresowaniem.a