Uczeń z Przysuchy wicemistrzem Mazowsza!

/Sok/
Michał Pałgan, uczeń klasy V b z PSP numer 1 w Przysusze został wicemistrzem Mazowsza w biegu na 1000 metrów. archiwum prywatne
Srebrny medal dla Michała Pałgana.

Uczeń klasy V b z Publicznej Szkoły Podstawowej numer 1 w Przysusze, w biegu na 1000 metrów. Uczeń osiągnął swój życiowy sukces na zakończonych właśnie XIII Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Ostrołęce.

Igrzyska odbyły się tuż przed świętami wielkanocnymi. Podczas zawodów w Ostrołęce odbyły się konkurencje w indywidualnych biegach przełajowych dla szkół podstawowych i gimnazjalnych. Rywalizacja była zacięta i poziom bardzo wysoki. W każdej kategorii wiekowej na starcie do biegu stanęło przeszło 90 czołowych zawodników i zawodniczek z poszczególnych rejonów naszego województwa.

Dla szkół podstawowych odbyło się cztery biegi, a dla szkół gimnazjalnych sześć biegów. Wicemistrzostwo województwa oraz srebrny medal w roczniku 1999 chłopców, na dystansie 1000 metrów wywalczył Michał Pałgan, a walka o złoto rozgrywała się do ostatnich metrów biegu i naszemu zawodnikowi brakło dosłownie centymetrów by zostać mistrzem.

- To kolejny sukces utalentowanego Michała, który jest uczniem w klasie sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Przysusze. Na swoim koncie ma już dwa zwycięstwa w Biegu Szlakiem Walk Hubalczyków, oraz udane występy w rozgrywkach mazowieckich minipiłki ręcznej - mówi Adam Górecki, opiekun sportowy.

W Ostrołęće udanie występowali pozostali uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej numer 1 w Przysusze. Na uwagę zasługuje zajęcie 11 miejsca przez Kingę Brzyk w kategorii dziewcząt rocznik 1999, na dystansie 800 metrów. Punktowane miejsca zajęli także: Julia Dyderska i Patryk Piecyk.