Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Uczniowie z Kozienic na zielonej szkole w Jurze Krakowsko – Częstochowskiej

KamZap
Uczniowie z Kozienic na zielonej szkole w Jurze Krakowsko – Częstochowskiej.
Uczniowie z Kozienic na zielonej szkole w Jurze Krakowsko – Częstochowskiej. P.Nowak
Od 7 do 11 maja grupa 49 uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Kozienicach brała udział w zielonej szkole w Jurze Krakowsko – Częstochowskiej. Był to czas nauki, poznawania nowych miejsc, ale także relaksu i dobrej zabawy.

Program wycieczki został tak zaplanowany i już w czasie przejazdu do Złotego Potoku młodzież rozpoczęła zwiedzanie. Pierwszym miejscem do zobaczenia było Muzeum Techniki w Chlewiskach. Uczniowie mieli okazję do poznania starej huty żelaza, a w niej maszyny do obróbki metali, wystawę motoryzacyjną. Są na niej prezentowane samochody i motocykle zarówno przedwojenne (takie jak polski Fiat 508, Tatra 57, Citroen BL 11) oraz powojenne (m.in. prototyp Syreny, Warszawa 223 kombi, Junak M10, SHL M04).

Następnie wycieczka udała się do pobliskiego rezerwatu geologicznego „Piekło Niekłańskie”. Rezerwat Skałki Piekło pod Niekłaniem to miejsce piękne, wyjątkowe i zdecydowanie warte odwiedzenia. Na miejscu uczennice klasy 2a Natalia Skiba i Amelia Worobiec przedstawiły wcześniej przygotowaną prezentację w ramach projektu z geografii.

Pierwszego dnia podróży uczestnicy wycieczki mieli jeszcze okazję do zwiedzenia z przewodnikiem Jaskini Głębokiej w masywie Góry Zborów. Po całym niezwykle satysfakcjonującym, ale i męczącym dniu był czas wypoczynku w hotelu.

W kolejnych dniach na trasie znalazły się: Pałac Krasińskich i park w Złotym Potoku, Źródła Elżbiety i Zygmunta, Zamek Ostrężnik z Jaskinią Ostrężnicką, skałki: Diabelskie Mosty i Bramę Twardowskiego, Pustynie Siedlecką, Jaskinię Na Dupce, Zamki Mirów i Bobolice, ruiny zamku w Ogrodzieńcu, grodu Birów i rezerwatu geologicznego Góra Zborów.

Po tak intensywnym uczniowie mogli skorzystać z różnych form relaksu jakie oferował hotel, a wśród nich: kryty basen, sauna, jacuzzi, siłownia, grota solna, bilard i tenis stołowy.

W wolnym czasie uczniowie przygotowywali sprawozdania, projekty, które mieli później przedstawić w szkole na wybranych przedmiotach. Jeden dzień był przeznaczony na rozwiązywanie testów z języka angielskiego.

Jedną z innowacji w czasie „Zielonej szkoły „ był „digital detox”, czyli kilka godzin dziennie bez korzystania z nowoczesnych technologii. W tym celu uczniowie oddawali na kilka godzin swoje smatrfony opiekunom. Początkowo niechętnie, ale w kolejnych dniach już bez większego problemu.

Niewątpliwie największą atrakcją, na którą wszyscy czekali, był całodzienny pobyt w Energylandii, największym parku rozrywki w Polsce. W Zatorze czekało na młodzież 10 dużych rollercoasterów, masa zjeżdżalni, sale widowiskowe czy punkty gastronomiczne - prawdziwa kraina bajek, nawet opiekunowie mogli poczuć się jak dzieci.

W drodze powrotnej wycieczka z Kozienic odwiedziła Święty Krzyż, choć wejście na Łysicę uniemożliwiła burza z gradem.

Opiekunami grupy byli: Krzysztof Caban, Janusz Rdułtowski, Jacek Wochniak i Przemysław Nowak.

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA [email protected] lub Facebook.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie