Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Udana impreza w noc świętojańską w radomskiej Łaźni. Zaśpiewały Guzowianki

Barbara Koś
Koncert prowadził Marek Mioduszewski, w stosownym stroju. Potem tak pięknie śpiewały Guzowianki i grała kapela Bursów.
Koncert prowadził Marek Mioduszewski, w stosownym stroju. Potem tak pięknie śpiewały Guzowianki i grała kapela Bursów. Łaźnia facebook
Bardzo wielu słuchaczy przyszło w niedzielę, 23 czerwca, wieczorem, do parku, by obejrzeć w muszli koncertowej program „Wianki, wianki, Guzowianki” czyli „Noc świętojańska z Łaźnią i Guzowiankami”, przygotowany przez Łaźnię. Była to jednocześnie inauguracja letniego sezonu muszli.

Już oprawa plastyczna muszli starannie przygotowana przez Michała Budzisza, wprowadzała widzów w klimat świętojańskiej nocy. Kwiaty paproci, siano, leśne kwiaty...I oczywiście odpowiednie oświetlenie, które dawało złudzenie polany.

- Bo to chwila osobliwa - podkreśliła na wstępie Beata Drozdowska, dyrektor Łaźni. - Data nieprzypadkowa... W wigilię świętego Jana następuje letnie przesilenie. Stad nasza symbolika wianka i kwiatu paproci na scenie - przyznała.

Co to za noc!

Tradycje Nocy Świętojańskiej przypomniał narrator, Marek Mioduszewski, lider radomskiego stowarzyszenia Miejska Partyzantka Geriatryczna, współpracujący z Guzowiankami, między innymi, jako autor i konsultant tekstów piosenek. Podobnie jak dyrektor Drozdowska przyodziany w piękny, świętojański wianek. Ubrany był też stosownie w biały, płócienny strój. Następnie odbył się występ gwiazdy wieczoru, zespołu Guzowianki.

Gwiazda na medal!

I zabrzmiały piękne pieśni. „Czerwone jagody”, „Lipka zielona”, „W moim ogródeczku” i inne jeszcze przeboje Guzowianek. Były też akcenty lokalne: „Guzobaj” i „Dziwaczka Guzowska”. Występom wokalnym towarzyszyła Kapela Bursów: formacja rodzinna funkcjonująca od 1988 roku, bardzo aktywna, z sukcesami na scenie ogólnopolskiej.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Wioleta Fijałkowska z zespołu Guzowianki nominowana do nagrody Cypriana Kamila Norwida

Trzeba przypomnieć, że młodzieżowy zespół folklorystyczny z Guzowa, gmina Orońsko, pracujący pod kierunkiem Wioli Fijałkowskiej, jest coraz bardziej znany. Notuje bardzo wysokie wyniki odsłon w serwisie Youtube. W 2018 r. Wioleta Fijałkowska otrzymała nagrodę Mazowieckiego Instytutu Kultury za społeczne działania twórcze, zaś jej zespół Grand Prix w konkursie na najlepsze i najciekawsze wykonanie pieśni z repertuaru śpiewaczek regionu radomskiego „Szansa na Oskara”.

Występy Guzowianek uzupełniały tańce na trawie, bo muzyka była raźna. Był to pierwszy letni koncert w muszli parkowej. Następny - 7 lipca o 19. Wystąpi Radomska Orkiestra Kameralna.

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA [email protected] lub Facebook

od 7 lat
Wideo

Zmarł Jan Ptaszyn Wróblewski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie