Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Udane Dni Przysuchy z Kolbergiem

Antoni Sokołowski
Po raz 57 odbyły się w Przysusze Dni Kolbergowskie, to nieodłączna część Dni Przysuchy i okazja do promocji kultury ludowej.
Po raz 57 odbyły się w Przysusze Dni Kolbergowskie, to nieodłączna część Dni Przysuchy i okazja do promocji kultury ludowej. Fot. Agnieszka - Zarychta - Wójcicka
W piątek święto zainaugurował koncert w Domu Kultury; wystąpił nauczycielski chór „Canto”. Przez całą sobotę scenę w Przysusze zdominowały zespoły młodzieżowe, a w niedzielę - ludowe.

Kilka tysięcy widzów, sympatyków muzyki i amatorów spędzania czasu z rodziną, zjawiło się w sobotę i niedzielę na Dniach Przysuchy.

Wszystkie imprezy, jak zawsze, odbyły się w pięknej scenerii przysuskiego parku.

- Zwykle przychodzimy tu ze znajomymi, by spędzić razem czas, a Dni Przysuchy mogą spodobać się każdemu - mówiła pani Agnieszka, która razem z grupą kolegów bawiła się obok muszli.

W tym roku już w przeddzień, bo w piątek 3 czerwca obchody święta miasta zainaugurował koncert w Domu Kultury. Na estradzie wystąpił Nauczycielski Chór Canto. Tego dnia odbyło się też otwarcie nowej wystawy Muzeum imienia Oskara Kolberga. Odbył sie wernisaż obrazów Roberta Jankowskiego „Pejzaż, portret, martwa natura”.

Z kolei w sobotę na scenie muszli koncertowej muzyczne show rozpoczęło się dyskotekowo w wykonaniu DJ Gomezz. Następnie Poznakowski Band wprowadził publiczność w nastrój największych przebojów Ryszarda Poznakowskiego. Gorąco oklaskiwano występ Katarzyny Góras, finalistki Must Be The Music, „Kwartetu z Dwójki” oraz Przysuskiej Orkiestry Dętej.

Muzyczna sobota zakończyła się zabawą pod gwiazdami, a do tańca z powodzeniem zagrzewał zespół After Party. Całość uatrakcyjnił pokaz sztucznych ogni.

Niedziela upłynęła pod znakiem Oskara Kolberga. Uroczystego otwarcia 57. Dni Kolbergowskich dokonali: Tadeusz Tomasik, burmistrz gminy i miasta Przysucha, Mirosław Pierzchała, przewodniczący Rady Gminy i Miasta oraz Jerzy Kwaśniewski, prezes Towarzystwa Kulturalnego imienia Oskara Kolberga.

- Z satysfakcją kultywujemy w Przysusze tradycje Oskara Kolberga, wielkiego polskiego etnografa i folklorysty. Serdecznie witamy w naszym mieście uczestników Mazowieckiego Przeglądu Śpiewaków i Kapel Ludowych - powiedział burmistrz Tadeusz Tomasik.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie