Udany rewanż Radomiaka. Wysokie zwycięstwo nad rezerwami Fastavu Zlin

Michał Nowak
radomiak.pl
Piłkarze Radomiaka ponownie rywalizowali w Czechach z FC Fastav Zlin. Tym razem z drugim zespołem tego klubu. Zieloni wygrali wysoko, bo aż 4:0.

Drugi ze sparingów z klubem czeskiej ekstraklasy rozegrany został o dosyć wczesnej porze, bo w czwartkowe przedpołudnie. Tym razem trener Verner Licka dał szansę gry kilku zawodnikom, którzy nie zaprezentowali się w rozegranym dzień wcześniej sparingu.

W pierwszym składzie znaleźli się między innymi tacy zawodnicy jak Filip Adamczyk, Rafał Stróżka, Karol Kucharski, Michał Janik czy testowany Bartosz Zakrzewski. Czesi wystawili natomiast tym razem drugi zespół.

Radomiak prezentował się w tym spotkaniu pozytywnie. Kontrolował grę i stwarzał groźniejsze sytuacje. W 21 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę głową do siatki skierował Kamil Cupriak. Ten sam zawodnik chwilę później podwyższył na 2:0. Otrzymał podanie na lewe skrzydło, zwiódł obrońcę i strzelił po długim słupku nie dając szans bramkarzowi czeskiego zespołu. W pierwszej połowie więcej bramek już nie padło.

Tuż po przerwie to zespół ze Zlinu stworzył sobie groźniejsze sytuacje. Najpierw po rzucie wolnym piłka zatrzymała się na słupku, a kilka minut później dobrze interweniował Filip Adamczyk, czym uchronił swój zespół przed stratą gola.

Niewykorzystane okazje zemściły się na Czechach. Ich błędy w obronie z zimną krwią wykorzystali radomianie i do siatki trafili Maciej Filipowicz oraz ponownie Kamil Cupriak, podwyższając wynik na 4:0 i kompletując hat-tricka.

Zieloni kilkukrotnie gościli jeszcze pod bramką ekipy ze Zlinu, ale wynik ostatecznie nie uległ już zmianie.

Szkoleniowiec zielonych wpuścił na plac gry w drugiej połowie Szymona Stanisławskiego czy Chinonso Agu. Szansę gry otrzymał także testowany młody bramkarz Widoku Lublin, 16-letni Kacper Kowalczyk.

Podopieczni trenera Vernera Licki zakończą zgrupowanie w czeskim Uherskim Brodzie sobotnim sparingiem z zespołem 1. FC Slovacko występującym w ekstraklasie czeskiej.

FC Fastav Zlin B- Radomiak Radom 0:4 (0:2)
Bramki: Cupriak 21, 24, 60, Flipowicz 58.
Radomiak: Adamczyk (65 Kowalczyk), Stróżka, Zakrzewski, Kucharski, Janik, Kościelny, Filipowicz, W. Puton (62 Agu), Brągiel, Cupriak (62 Stanisławski), Gilewski (62 Jakubov).