Udany start Wodnika Radom. Zdobyli jedenaście medali

/sid/
Aleksandra Przybysławska, Magdalena Sońta, Adrianna Mendyk i Paulina Nogaj jako sztafeta Wodnika Radom trzykrotnie stanęły na podium mistrzostw Polski juniorów młodszych archium klubu
Jedenaście medali, w tym cztery złote, cztery srebrne i trzy brązowe wywalczyli zawodnicy Wodnika Radom w mistrzostwach Polski juniorów młodszych w pływaniu.

Trzy medale, w tym dwa złote i jeden srebrny zdobył Jakub Fedorowicz. Trzykrotnie na podium stawała także Adrianna Mendyk oraz sztafeta w składzie Aleksandra Przybysławska, Magdalena Sońta, Mendyk i Paulina Nogaj.

Rywalizacja juniorów młodszych toczyła się w dwóch grupach. Piętnastolatkowie walczyli w Gorzowie Wielkopolskim. Wśród nich jedynym zawodnikiem Wodnika był Fedorowicz. Broniący trzech tytułów w stylu klasycznym radomianin w pierwszym starcie, na 50 metrów zwyciężył ze znakomitym czasem 29,88 sekundy. W drugim, na dystansie 200 metrów przegrał "złoto" o 0,06 sekundy. W ostatnim wyścigu, na dystansie 100 metrów nie dał żadnych szans rywalom, wygrywając z przewaga ponad sekundy.

W rozgrywanych w Olsztynie zmaganiach czternastolatków startowała ośmioosobowa ekipa Wodnika. Podopieczni Krzysztofa Krzysztoszka już pierwszego dnia mistrzostw zdobyli cztery medale. W wyścigu na 400 metrów stylem zmiennym na podium stanęły dwie radomianki! Wygrała Adrianna Mendyk z czasem 5 minut i 9,24 sek. Brązowy medal przypadł Paulinie Nogaj (5 min. i 12,52 sek.). Mendyk jeszcze dwukrotnie stawała na podium w klasyfikacji indywidualnej. W wyścigu na 200 m stylem zmiennym, zdobyła z czasem 2 min. i 27,79 brązowy medal, a na 100 m stylem zmiennym wywalczyła "srebro" z wynikiem 1 min. i 7,87 sek. Aleksandra Przybysławska w wyścigu na 50 metrów stylem dowolnym wywalczyła "brąz" z czasem 27,70 sek.

Znakomicie radomianki spisały się w wyścigach sztafetowych. Przybysławska, Magdalena Sońta, Mendyk i Nogaj zdobyła rozpoczęły od tytułu wicemistrzowskiego na dystansie 4 x 200 metrów stylem dowolnym z wynikiem 9 min. i 13,35 sek. Podopieczne Krzysztoszka były bezkonkurencyjne na dystansie 4 x 100 m stylem dowolnym. Pływaczki Wodnika uzyskały czas 4 min. i 6,96 sek. Mendyk, Nogaj, Sońta i Przybysławska nie zwolniły także trzeciego dnia mistrzostw. W wyścigu 4 x 100 m stylem zmiennym radomskie pływaczki wywalczyły tytuł wicemistrzowski z czasem 4 min. 36,03 sek.

Tak dobrego występu nie spodziewał się prawdopodobnie nikt. Radomianie wśród czternastolatków zajęli w klasyfikacji medalowej dziewiąte miejsce.