Udany weekend zapaśników z Radomia i Wierzbicy

/SzS/
Przemysław Piątek (z lewej) wywalczył mistrzostwo Polski
Przemysław Piątek (z lewej) wywalczył mistrzostwo Polski S. Szymczak
Bardzo udany weekend mają za sobą zapaśnicy stylu klasycznego, którzy startowali w międzynarodowych mistrzostwach Polski juniorów i kadetów w Kostrzynie nad Odrą. Zapaśnicy Olimpijczyka Radom przywieźli osiem medali, a trzy krążki dołożyli zawodnicy Orlika Wierzbica.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni. Konkurencja była spora, zwłaszcza ze strony bardzo mocnych Białorusinów. Nam w kilku przypadkach udało się skutecznie z nimi powalczyć. Nie zawiedli szczególnie Przemek Piątek i Jakub Ściegliński, którzy wywalczyli mistrzowskie tytuły - mówi zadowolony Zdzisław Kolanek, trener Olimpijczyka.
W kategorii juniorów wicemistrzowski tytuł zdobył Grzegorz Majkut (50 kg). W kategorii 55 kg brązowe krążki wywalczyli Damian Tokarski z Radomia i Patryk Sieradzki z Wierzbicy.
Kapitalnie wypadł wspomniany Piątek (60 kg). Wywalczył złoty medal i poradził sobie z mocnymi Białorusinami. W kategorii 66 kg blisko podium był Mateusz Nowak, który zajął piąte miejsce.
Damian Janek wywalczył srebrny medal w 74 kg. Nie licząc Białorusinów, Olimpijczyk w łącznej klasyfikacji wśród juniorów był najlepszy.
Dobrze wypadli także kadeci. Dominik Dudziński (46 kg)zajął trzecie miejsce. Za to Jakub Ściegliński (54 kg)już od ponad roku nie przegrał walki i zgodnie z oczekiwaniami wywalczył mistrzostwo Polski. W tej samej wadze trzecie miejsce zajął jego klubowy kolega Artur Karapetyan.
Blisko medalu w kadetach był Marek Kaluga (58 kg) z Orlika, który zajął piąte miejsce. Brąz wywalczył Błażej Starzyński (63 kg) z Olimpijczyka. Natomiast Michał Kaluga (69 kg)dotarł do finału i tu przegrał z Białorusinem Kiryłem Maskiewiczem.
W klasyfikacji drużynowej kadetów Olimpijczyk sklasyfikowany został na drugim miejscu tuż za Białorusinami. Na 36 klubów Orlik Wierzbica zajął wysoką ósmą lokatę. Pod koniec kwietnia o medale bić się będą seniorzy.