Udany występ kick bokserów Viktorii Szydłowiec

Sylwester Szymczak
Sylwester Szymczak
Reprezentacja Viktorii od lewej trener P. Surdy, M. Tomczyk, A. Bąk, M. Bąk, M. Dzik, A. Sajecki, J. Sajecki.
Reprezentacja Viktorii od lewej trener P. Surdy, M. Tomczyk, A. Bąk, M. Bąk, M. Dzik, A. Sajecki, J. Sajecki. archiwum klubu
Udostępnij:
W Skarżysku-Kamiennej odbył się Świętokrzyski Turniej Kickboxingu w formułach kick-light oraz low-kick. Do rywalizacji przystąpiło około 150 zawodników z całej Polski. Viktoria – Szydłowiec wystawiła sześcioosobową reprezentację która wywalczyła 8 medali.

Podopieczni trenera Pawła Surdego przywieźli 3 złote, 2 srebrne oraz 3 brązowe krążki.
Mikołaj Bąk rywalizował zarówno w formule kick-light oraz low-kick w kategorii wagowej do 57 kg. Zdobył złoty medal ( low-kick ) oraz srebrny (kick-light). Z kolei Adam Bąk podobnie jak jego brat Mikołaj, rywalizował w obu formułach walki w kategorii wagowej do 57kg i wywalczył złoty medal (kick-light ) oraz brązowy (low-kick). Bracia Mikołaj i Adam startowali w kategorii wiekowej junior młodszy.

W gronie seniorów Viktorię reprezentowali Marlena Tomczyk 48 kg, Łukasz Bienias 71 kg i Mateusz Dzik +91kg. Marlena wywalczyła złoty medal w formule kick-light oraz srebrny w formule low-kick. Mateusz Dzik rywalizował tylko w formule low-kick i zdobył brązowy medal. Podobnie w jednej formule – low-kick walczył Łukasz Bienias 71 kg. Niestety przegrał pierwszą walkę przez techniczny nokaut i odpadł z turnieju we wstępnej jego fazie. O niespodziankę postarał się debiutujący Adam Sajecki który rywalizował w formule kick-light w gronie kadetów starszych w kategorii wagowej +69kg zdobywając brązowy medal.

- Był to kolejny sprawdzian dla moich podopiecznych. Po tym starcie mogę śmiało powiedzieć, że większość z nich zrobiła postępy i walczą z zawodów na zawody coraz lepiej. Głównym celem są mistrzostwa Polski i myślę, że takie turnieje jak ten ostatni służą nam jako sprawdzian formy oraz jej budowanie w atmosferze zawodów. Szczególnie cieszy mnie forma i dyspozycja Mikołaja Bąka. Pozytywnie zaskoczył mnie Adam Sajecki dla którego start w Skarżysku był tak naprawdę debiutem i założeniem było zaliczenie walki i zdobycie cennego doświadczenia. Adaś zawalczył bardzo mądrze taktycznie i zaprezentował wysokie umiejętności techniczne . Zaskoczył nie tylko mnie ale też o wiele bardziej doświadczonych od siebie zawodników z naszego klubu zdobywając brązowy medal.
- mówi trener Viktorii, Paweł Surdy.

Iga Świątek zmieniła trenera. Co się stało? KOMENTARZ

Wideo

Dodaj ogłoszenie