Udany występ kick bokserów Viktorii Szydłowiec

Sylwester Szymczak
Reprezentacja Viktorii od lewej trener P. Surdy, M. Tomczyk, A. Bąk, M. Bąk, M. Dzik, A. Sajecki, J. Sajecki. archiwum klubu
W Skarżysku-Kamiennej odbył się Świętokrzyski Turniej Kickboxingu w formułach kick-light oraz low-kick. Do rywalizacji przystąpiło około 150 zawodników z całej Polski. Viktoria – Szydłowiec wystawiła sześcioosobową reprezentację która wywalczyła 8 medali.

Podopieczni trenera Pawła Surdego przywieźli 3 złote, 2 srebrne oraz 3 brązowe krążki.
Mikołaj Bąk rywalizował zarówno w formule kick-light oraz low-kick w kategorii wagowej do 57 kg. Zdobył złoty medal ( low-kick ) oraz srebrny (kick-light). Z kolei Adam Bąk podobnie jak jego brat Mikołaj, rywalizował w obu formułach walki w kategorii wagowej do 57kg i wywalczył złoty medal (kick-light ) oraz brązowy (low-kick). Bracia Mikołaj i Adam startowali w kategorii wiekowej junior młodszy.

W gronie seniorów Viktorię reprezentowali Marlena Tomczyk 48 kg, Łukasz Bienias 71 kg i Mateusz Dzik +91kg. Marlena wywalczyła złoty medal w formule kick-light oraz srebrny w formule low-kick. Mateusz Dzik rywalizował tylko w formule low-kick i zdobył brązowy medal. Podobnie w jednej formule – low-kick walczył Łukasz Bienias 71 kg. Niestety przegrał pierwszą walkę przez techniczny nokaut i odpadł z turnieju we wstępnej jego fazie. O niespodziankę postarał się debiutujący Adam Sajecki który rywalizował w formule kick-light w gronie kadetów starszych w kategorii wagowej +69kg zdobywając brązowy medal.

- Był to kolejny sprawdzian dla moich podopiecznych. Po tym starcie mogę śmiało powiedzieć, że większość z nich zrobiła postępy i walczą z zawodów na zawody coraz lepiej. Głównym celem są mistrzostwa Polski i myślę, że takie turnieje jak ten ostatni służą nam jako sprawdzian formy oraz jej budowanie w atmosferze zawodów. Szczególnie cieszy mnie forma i dyspozycja Mikołaja Bąka. Pozytywnie zaskoczył mnie Adam Sajecki dla którego start w Skarżysku był tak naprawdę debiutem i założeniem było zaliczenie walki i zdobycie cennego doświadczenia. Adaś zawalczył bardzo mądrze taktycznie i zaprezentował wysokie umiejętności techniczne . Zaskoczył nie tylko mnie ale też o wiele bardziej doświadczonych od siebie zawodników z naszego klubu zdobywając brązowy medal.