Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Unikatowy program w radomskiej szkole. Poznawanie zabytków z wykorzystaniem technologii 3D

jp
Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej numer 12, którzy uczestniczyli w realizacji programu wraz z opiekunami.
Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej numer 12, którzy uczestniczyli w realizacji programu wraz z opiekunami. PSP numer12
Poznanie historii i doświadczanie z bliska słynnych zabytków radomskiej architektury, „dotknięcie” jej przez wykonanie obszernej fotorelacji, rysunków oraz makiety a na deser – warsztaty z projektowania 3D i wykonanie modeli na drukarkach 3D w pracowni "uczesie3d.pl" - to wszystko było możliwe dzięki realizacji unikatowego projektu edukacyjnego w Publicznej Szkole Podstawowej numer 12 Specjalnej w Radomiu.

Projekt o nazwie „3D. Doświadczenie. Dotykanie. Drukowanie”, w którym uczestniczyło 80 uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej numer 12 Specjalnej realizowany był we współpracy ze stowarzyszeniem Latorośl. Jego realizacja była możliwa dzięki wsparciu Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Bardzo Młoda Kultura 2019 – 2021” oraz środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Operatorem programu w województwie mazowieckim jest Amfiteatr. - Zależało nam na tym, aby łącząc standardowe oraz innowacyjne metody pracy z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną – pokazać naszym uczniom radomską architekturę z kilku perspektyw. Wymagało to od uczniów dużego zaangażowania oraz umiejętności pracy zespołowej, bowiem oprócz poznania historii i zobaczenia zabytków na własne oczy – musieli zaangażować się w część praktyczną – czyli wykonać rysunki, zdjęcia, makietę, a na sam koniec – modele trójwymiarowe poznanych miejsc. Dzięki temu mogli zwrócić uwagę na detale, które często nam umykają – tłumaczy Marzena Elertowicz z Publicznej Szkoły Podstawowej numer 12 w Radomiu.

W pierwszej kolejności uczniowie udali się na wycieczkę z przewodnikiem szlakiem najcenniejszych zabytków architektonicznych Radomia. Podczas zwiedzania wykonali obszerną fotorelację zabytków. Następnie uczestniczyli w lekcji muzealnej pod tytułem „Zabytki Radomia – omówienie i historia obiektów”, połączonej z pokazem multimedialnym w muzeum imienia Jacka Malczewskiego. Wykonali także makietę grodu oraz rysunki poznanych zabytków podczas zajęć plastyczno – technicznych. A na deser – wzięli udział w zajęciach z modelowania i druku 3D. - Dla wielu osób brzmi to abstrakcyjnie, ale dzięki innowacyjnym aplikacjom edukacyjnym, nauka projektowania trójwymiarowego jest już możliwa od 8-9 roku życia. Dzieci szybko uczą się modelowania 3D i sprawia im to mnóstwo frajdy. - mówi Philipp Zalewski, instruktor modelowania i druku 3D z pracowni uczesie3d.pl. Podczas warsztatów z modelowania i druku 3D, uczestnicy projektowali modele przestrzenne wybranych zabytków, które następnie wykonywaliśmy na drukarkach 3D. Podsumowaniem projektu jest wystawa prac uczniów w filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu przy ul. Osiedlowej 9, która można oglądać w dniach 28.10.2019-8.11.2019.

Zaręczyny w radomskim klubie Explosion! Zagrali Bayera i Menelaos

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie