Uniwersytet Radom jest o krok od awansu do I ligi

SzS
Rafał Banaczek z Uniwersytetu
Rafał Banaczek z Uniwersytetu archiwum
W sobotnim meczu, Uniwersytet Radom pokonał Szczypiorniaka Dąbrowa Białostocka. Radomianie są już o krok od awansu do pierwszej ligi.

Dla obu drużyn spotkanie w Radomiu miało ogromną wagę. Lider Uniwersytet podejmował lidera z Dąbrowy Białostockiej. Podopieczni trenera Karola Drabika nie mogli sobie pozwolić na porażkę. Od pierwszych minut „Akademicy”odważnie zaatakowali i wypracowali sobie przewagę bramkową. Najpierw 1:0 po bramce Wasika, za moment było już 3:1.Przy stanie 11:7 coś na chwilę się zacięło i goście doprowadzili do wyniku 12:11. Na szczęście przestój i nieskuteczność potrwały krótko i Uniwersytet szybko odzyskał dawny rytm.
Po zaciętej końcówce pierwszej połowy, radomianie schodzili na przerwę z przewagą czterech goli.
Po przerwie Uniwersytet prowadził przez cały czas, ale na moment rywale zmniejszyli stratę do dwóch bramek. Ostatecznie podopieczni trenera Drabika wygrali mecz i zasłużenie prowadzą w lidze. Mają już siedem punktów przewagi na cztery kolejki przed końcem. Awans jest już na wyciągnięcie ręki.

Swoje spotkanie po emocjonującej walce wygrały również zwoleńskie Orlęta. Słowa uznania jak zawsze dla naszego bramkarza Adama Lubawego , jak rowniez dla najlepszego zawodnika meczu Kacper Marzędy, który rzucił w tym pojedynku siedem bramek
Nie może przejść bez echa wobec występu Miłosza Łodzinskiego, który w decydującymi momencie rzucił pięć bramek dla zwoleńskiej drużyny. Orlęta mimo walki o awans, drugi sezon z rzęu nie zdołają już osiągnąć tego sukcesu.
W najbliższej kolejce Uniwersytet zagra z Trójką w Ostrołęce. Z kolei Orlęta Zwoleń u siebie zmierzą się z Olimpią Biała Podlaska. ą

KS UNIWERSYTET RADOM - KS SZCZYPIORNIAK DĄBROWA BIAŁOSTOCKA 29:26 (17:13)
Uniwersytet: Markowski, Brewczyński – Wasik 3, Rojek 7, Kiraga 4, Sikora 2, Ochwat 0, Pyzara 0, Maszczyński 0, Stanik 0, Pawelec 1, Mroczek 2, Kwiecień 1, Kubajka 5, Banaczek 4.

Enea Orlęta Zwoleń - SPR Radzymin 26:25 (13:10).
Winnych meczach: Pabiks Pabianice - Olimpia Biała Podlaska 32:31, Warszawianka - Trójka Ostrołęka 24:23.

1. Uniwersytet Radom 10 26 297-261
2. Pabiks Pabianice 10 19 300-271
3. Szypiorniak Dąbrowa10 18 292-273
4. Orlęta Zwoleń 10 18 286-308
5. Olimpia Biała Podlaska10 15 301-274
6. SPRRadzymin 10 9 260-276
7. Warszawianka Warszawa10 9 255-273
8. Trójka Ostrołęka 10 6 263-337

Czy Biało - Czerwoni zatriumfują w stolicy?