Uniwersytet Radom po raz trzeci zwycięski

/MN/
Szczypiorniści Uniwersytetu Radom świetnie radzą sobie na początku sezonu.
Szczypiorniści Uniwersytetu Radom świetnie radzą sobie na początku sezonu. T.Klocek
Kolejne zwycięstwo Uniwersytetu Radom. Podopieczni trenera Mariusza Grela w trzeciej kolejce drugiej ligi pokonali na wyjeździe AZS UMCS Lublin 38:31. To już trzecia wygrana radomian w tym sezonie.

AZS UMCS Lublin - KS Uniwersytet Radom 31:38 (15:20)
Uniwersytet: Drabik, Sulima - Mroczek 11, Rojek 10, Cupryś 6, Dziura 5, Krzywkowski 3, Pawelec 2, Mierzwiak 1, Sułecki, Socha, Pomiankiewicz, Flisiak, Dziosa.

Goście dobrze rozpoczęli niedzielne spotkanie. Po 21 minutach gry prowadzili pięcioma bramkami (10:15) i kontrolowali przebieg gry. Do przerwy utrzymali tę przewagę. Wydawało się, że mecz jest już rozstrzygnięty. Młodzi zawodnicy z Lublina nie zamierzali się jednak tak łatwo poddawać. Po kilku minutach gry w drugiej połowie doprowadzili do remisu 29:29. To był jednak impuls dla szczypiornistów z Radomia. Zawodnicy Uniwersytetu włączyli wtedy wyższy bieg i szybko ponownie odskoczyli. Od tamtego momentu pozwolili rywalom na zdobycie tylko dwóch goli, a sami zdobyli ich dziewięć. To pozwoliło na spokojny triumf i dopisanie sobie do ligowej tabeli kolejnych dwóch punktów.

Najskuteczniejszym zawodnikiem w radomskim zespole był Grzegorz Mroczek, który zaliczył 11 trafień. O jedną bramkę mniej zdobył Piotr Rojek.
Po trzech kolejkach radomianie mają na koncie trzy zwycięstwa, które odnieśli w przekonujący sposób.
W następnej kolejce Uniwersytet zmierzy się na wyjeździe z również niepokonanym do tej pory, AZS UW Warszawa.

W innych meczach: Trójka Ostrołęka - AZS UW Warszawa 24:30, Czarni Regimin - Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka 22:20, MKS Wieluń - Pabiks Pabianice 33:23, Mazur Sierpc - ChKS Łódź 31:19, Politechnika Anilana Łódź - Włókniarz Konstantynów Łódzki 29:15, AZS AWF Warszawa - AZS AWF Biała Podlaska 18:30.