Uniwersytet Radom z kolejną porażką w rozgrywkach pierwszej ligi. Radomianie wciąż są ostatni w tabeli

Michał NowakZaktualizowano
Uniwersytet Radom doznał kolejnej porażki w pierwszej lidze. Tym razem przegrał z AZS UW Warszawa u siebie. Joanna Gołąbek
Szczypiorniści radomskiego Uniwersytetu doznali kolejnej porażki w pierwszej lidze. Tym razem we własnej hali przegrali z AZS UW Warszawa 19:27.

KS Uniwersytet Radom - AZS UW Warszawa 19:27 (11:12)
KS Uniwersytet: Markowski, Sulima - Rojek 7, Kubajka 6, Kiraga 2, Gruszczyński 2, Maszczyński 1, Banaczek 1, Socha, Wasik, Kwiecień, Stanik, Pawelec.
AZS UW: Ner - Przybysz 6, Szpejna 5, Kwiatkowski 4, Nowakowski 3, Bulej 3, Niemiec 2, Kaźmierczak 2, Steć 1, Witkowski 1, Szmulik, Milewski, Salamoński, Nowopolski, Urbański, Szałkucki.

Pierwsza połowa tego pojedynku nie zapowiadała tak wysokiej porażki podopiecznych trenera Mariusza Greli. W pierwszych 30 minutach żaden z zespołów nie był w stanie wypracować sobie choćby dwubramkowej przewagi, a do szatni goście schodzili prowadząc jednym trafieniem (11:12).

Niestety, gra zespołu Uniwersytetu załamała się w drugiej części gry. Dość szybko, bo już sześć minut po wznowieniu warszawianie prowadzili czterema bramkami (12:16), a potem sukcesywnie tę przewagę powiększali. Ostatecznie zwyciężyli wysoko, bo z przewagą ośmiu trafień (19:27).

Uniwersytet wciąż jest na ostatnim, spadkowym miejscu w tabeli grupy C pierwszej ligi z dorobkiem zaledwie sześciu punktów i dwóch zwycięstw.