MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Uroczyste Złote Gody w gminie Sienno. Medalami uhonorowano 12 par małżeńskich. Był też koncert dla dostojnych jubilatów. Zobacz zdjęcia

Patryk Samborski
Patryk Samborski
Podczas uroczystości uhonorowanych zostało dwanaście par małżeńskich.
Podczas uroczystości uhonorowanych zostało dwanaście par małżeńskich. Urząd Miasta i Gminy w Siennie
Każdy Jubileusz jest okazją do świętowania, ale Złote Gody to rocznica niezwykła, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku. To właśnie ta piękna okazja była powodem uroczystości, jaka odbyła się w piątek, 9 lutego w Siennie. Podczas wydarzenia, Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, uhonorowanych zostało dwanaście par małżeńskich z terenu gminy.

Piękna uroczystość Złotych Godów w gminie Sienno

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w intencji jubilatów sprawowaną w Kościele pod wezwaniem świętego Zygmunta w Siennie. Nabożeństwo celebrował ksiądz kanonik Andrzej Cieszkowski. Kolejna część uroczystości odbyła się w Szkole Muzycznej I stopnia w Siennie. Szanownych jubilatów oraz przybyłych gości przywitała kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Siennie Katarzyna Sewruk.

Szanowni Jubilaci Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie stanowi nagrodę dla osób, które przeżyły co najmniej 50 lat w jednym związku małżeńskim. Jest to dowód uznania dla trwałości małżeństwa i rodziny. Wyróżnienie nadaje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej na wniosek Wojewody sporządzony przez Urząd Stanu Cywilnego właściwy dla miejsca zamieszkania Jubilatów. Gratulowała Jubilatom wyróżnienia jak też tego pięknego Jubileuszu życząc jeszcze wielu wspólnych lat przeżytych w zdrowiu, miłości oraz kolejnych jubileuszy

- mówiła Katarzyna Sewruk.

Głos zabrał też obecny podczas uroczystości burmistrz Mariusz Strąk. - Przemawiam do was z ogromną radością, dumą i wdzięcznością. 50 lat to niezwykle imponujący okres, podczas którego zdążyliście poznać smaki życia, zarówno te słodkie, jak i gorzkie. Przez te lata przeszliście razem przez różne etapy, od radosnych chwil pełnych miłości i szczęścia po trudne momenty, które trzeba było przezwyciężyć razem. To jest prawdziwa siła waszego małżeństwa: nie tylko radość z momentów łatwych, ale także zdolność do trwania przy sobie, gdy świat staje na głowie - mówił włodarz gminy Sienno.

Następnie, w imieniu Prezydenta RP, burmistrz dokonał uroczystego aktu dekoracji medalami. Okoliczne listy gratulacyjne wręczył z kolei Roman Markiewicz, przewodniczący Rady Miasta i Gminy Sienno, wspólnie z Mariuszem Strąkiem. Upominki dla jubilatów przekazała Katarzyna Sewruk, kwiaty wręczyła Dorota Wojtas–Lorek, sekretarz gminy Sienno.

Podczas uroczystości wystąpili uczniowie i nauczyciele Szkoły Muzycznej I stopnia im. Jana Chorosińskiego w Siennie prezentując mini koncert, za który serdecznie dziękujemy. Na scenie wystąpili: Antoni Badeński, Kacper Wicha, Maria Marchewka, trio fletowe „Trio Con Brio” w składzie Oliwia Szczodry, Diana Cielebąk, Natalia Majewska, Roksana Sosnowska, akompaniował Pan Sebastian Bączkowski, a cały koncert poprowadziła Martyna Rutkowska.

Nie zabrakło tortu, symbolicznego toastu oraz tradycyjnego „sto lat”. Serdeczne podziękowania dla pana Sławomira Fonała, który swoim kunsztem muzycznym umilał czas drogim gościom.

Podczas uroczystości odznaczono:

 • Jadwigę i Andrzeja Liznerów,
 • Krystynę i Ryszarda Majewskich,
 • Teresę i Krzysztofa Morgasiów
 • Annę i Ryszarda Pastuszków
 • Alicję i Tadeusza Cielebąków,
 • Zofię i Kazimierza Susów
 • Janinę i Antoniego Stosiów
 • Krystynę i Zdzisława Kopałów
 • Bogumiłę i Zbigniewa Cieślików
 • Zofię i Tadeusza Zubrzyckich,
 • Teresę i Zbigniewa Ulikowskich
 • Zofię i Andrzeja Bugalskich.

Zobacz zdjęcia z uroczystości w galerii poniżej:

Podczas uroczystości uhonorowanych zostało dwanaście par małżeńskich.

Uroczyste Złote Gody w gminie Sienno. Medalami uhonorowano 1...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dzień Matki. Jak kobiety radzą sobie na rynku pracy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie