MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Usługi komercyjne w szpitalu na Józefowie, to główny z tematów konferencji prasowej zwołanej przez PiS

/wit/
- Wprowadzenie usług komercyjnych w szpitalu na Józefowie ograniczy pacjentom dostęp do bezpłatnych usług. Już zaplanowano zamknięcie jednego z oddziałów - mówią parlamentarzyści PiS. Szpital zaprzecza i informuje o przymiarkach do poszerzenia oddziału onkologii.

Radomscy politycy PiS przewidują poważne problemy Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego (na Józefowie). W tym celu w czwartek zwołali konferencję prasową.

Marek Suski poruszył temat zlecenia zewnętrznej firmie prowadzenia szpitalnej pralni, kuchni i sprzątania w lecznicy.

- Wyprowadzanie usług zewnętrznych jest szkodliwe. Pracownicy pralni i kuchni otrzymali wprawdzie gwarancję zatrudnienia, ale taką gwarancję dano też pracownikom Fabryki Łączników. Obawiamy się, że po roku - bo na tyle ona opiewa, zaczną dostawać wypowiedzenia - powiedział Marek Suski.

Kolejnym tematem jaki poruszyli przedstawiciele PiS jest prowadzenie w szpitalu na Józefowie usług komercyjnych.

Lecznica jako spółka może wprowadzać takie usługi. Na razie otworzyła poradnię urologiczną, w której pacjentów przyjmują dwa razy w tygodniu lekarze z Warszawy. Koszt konsultacji urologicznej - według cennika zamieszczonego na stronie internetowej - to 80 złotych. W planach są także między innymi odpłatne operacje okulistyczne.

-Jeśli w szpitalu wprowadza się usługi płatne, tych bezpłatnych zawsze będzie mniej, więc pacjenci ucierpią i będą stać nadal w kolejkach - powiedział senator Stanisław Karczewski. - Nie wykluczone, że Narodowy Fundusz Zdrowia, widząc że szpital zarabia, zmniejszy kontrakt na bezpłatne usługi.
Marek Suski nawiązał też do szpitalnego długu.

-Przy przekształcaniu szpitala w spółkę obiecywano redukcję zadłużenia, a dziś dług sięga 20 milionów. Kolejna sprawa, to rada nadzorcza lecznicy. Zasiadają w niej nie fachowcy a ludzie z koalicji PO. - Obawiam się, że dojdzie do upadłości szpitalnej spółki i jak to już bywało zostanie ona sprzedana za bezcen - zaznaczył poseł Suski.

Poseł dodał, że jeśli szpital padnie, to ludzie pójdą do tego przy Tochtermana. Wtedy powstaną nadwykonania, za które Fundusz nie zapłaci i tym sposobem kolejna lecznica popadnie w poważne tarapaty.

Parlamentarzyści zaapelowali, by władze Mazowsza i kraju ratowały radomską służbę zdrowia przy pomocy Regionalnego Instrumentu Terytorialnego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie