V liga. Zwycięstwo Drogowca Jedlińsk oraz LKS Promna na inaugurację rozgrywek

Gracze Drogowca Jedlińsk i LKS Promna. Włodzimierz Łyżwa
W pierwszej kolejce piątej ligi sezonu 2022/2023 Drogowiec Jedlińsk pokonał Milan Milanówek, zaś LKS Promna okazała się lepsza od Mazovii II Mińsk Mazowiecki.

Drogowiec Jedlińsk - Milan Milanówek 2:0 (1:0)

Bramki: Bartłomiej Zenik 25, Patryk Szubiński 83

Drużyna z Jedlińska do nowego sezonu piątej ligi przystępował z pozycji beniaminka. Podczas letniego okresu przygotowawczego nie doszło w ekipie do znaczącej rewolucji kadrowej.

W pierwszej kolejce zespół z Jedlińska mierzył się z Milanem Milanówek, który przystępował do tego spotkania w roli faworyta. Gospodarze postanowili jednak spróbować postawić się gościom. Ta sztuka im się udała po trafieniu Bartłomieja Zenika oraz Patryka Szubińskiego, który dołączył z Zamłynia Radom. Pierwsze spotkanie na poziomie piątej ligi zakończyło się dla Drogowca zwycięstwem 2:0.

LKS Promna - Mazovia II Mińsk Mazowiecki 3:0 (3:0)

Bramki: Bubiec 12, Modzelewski 43 i 45
LKS Promna: Pieniążek - Modzelewski (78. Szymański), Jadacki, Gajownik, Robak (75. Kulej), Bubiec, Boniecki, Żebrowski (65. Korczak), Bińkowski (82. Wachowski), Sosnowski (30. Kasik), Pastusiak (75. Orłowski)

Tak jak Drogowiec Jedlińsk, tak i LKS Promna jest drużyną, która dopiero zaczyna swoją przygodę w piątej lidze. Pierwszym meczem podopiecznych Pawła Wysockiego w nowych rozgrywkach było starcie z Mazovią II Mińsk Mazowiecki. Wynik meczu otworzył w 12 minucie Maciej Bubiec. W 30 minucie zawodnik gospodarzy, Jakub Sosnowski, zderzył się głową z przeciwnikiem co spowodowało zejście gracza miejscowych z boiska. Tuż przed przerwą dwa trafienia dołożył Patryk Modzelewski. W drugiej połowie meczu LKS Promna mieli jeszcze kilka okazji do tego, aby zdobyć bramkę. W 70 minucie Orłowski lobował golkipera Mazovii, ale piłka nie zatrzepotała w siatce. Między 83 a 87 minutą zarówno Michał Orłowski, jak i Karol Boniecki byli w sytuacji sam na sam ale ich strzały również obronił bramkarz gości.

- Uważam, że jesteśmy doświadczonym zespołem, co pokazaliśmy dzisiaj na boisku. Jest to dla nas udanie rozpoczęty sezon. Wynik mógłby być wyższy, ale niestety zawodziła skuteczność

- mówi Paweł Wysocki, szkoleniowiec klubu LKS Promna.