Volley Wrocław przegrał 1:3 z E.Leclerc Moya Radomka. MVP meczu - Freya Aelbrecht, środkowa bloku radomskiego zespołu

Włodzimierz Łyżwa
Aleksandra Lazić w meczu z Volley we Wrocławiu zdobyła siedem punktów.
Aleksandra Lazić w meczu z Volley we Wrocławiu zdobyła siedem punktów. pls.pl
W meczu jedenastej ostatniej kolejki pierwszej rundy rozgrywek ekstraklasy siatkarek, Volley Wrocław przegrał z E.Leclerc Moya Radomka Radom 1:3. Najlepszą siatkarką meczu została wybrana Freya Aelbrecht, środkowa bloku radomskiego zespołu, która zdobyła 18 punktów.

Volley Wrocław - E.Leclerc Moya Radomka Radom 1:3 (23:25, 23:25, 25:21, 17:25)
Volley: Kaczmar 0, Murek 16, Gromadowska 3, Kossayniova 2, Bałucka 9, Fedorek 5, Bodasińska (libero) oraz Wellna 14, Szady 1, Kocić 12, Chorąża 0.
E.Leclerc Moya Radomka: Skorupa 5, Zaroślińska-Król 13, Lazić 7, Wójcik 6, Efimienko-Młotkowska 7, Aelbrecht 18, Witkowska (libero) oraz Biała 8, Moskwa 0.
MVP meczu: Freya Aelbrecht (E.Leclerc Moya Radomka Radom).

Po momentami niezłej grze, E.Leclerc Moya Radomka Radom wygrała za trzy punkty z Volley we Wrocławiu. Najbardziej jednak może cieszyć tylko wygrana za komplet punktów.
Radomka pojechała do Wrocławia zaledwie w 10 osobowym składzie, bez przyjmującej Srny Marković i rozgrywającej Kaisy Alanko. Pierwsza jest chora, drugiej z kolei skończyła się umowa 30 listopada.
We wrocławskiej drużynie grają aktualnie dwie byłe zawodniczki radomskiego klubu, środkowa bloku Izabela Bałucka i libero Anna Bodasińska.
Pierwszy set bardzo nierówny, jeżeli chodzi o grę podopiecznych trenera Riccardo Marchesiego, siatkarek E.Leclerc Moya Radomki.
Radomianki w końcówce pierwszej partii były mocno naciskanie. Prowadziły 20:14, a następnie ich przewaga malała - 19:22, 23:24. Radomka była zdecydowanie lepszy w bloku 7:2. W szeregach wrocławianek imponowała Natalia Murek, która zdobyła osiem punktów.
W następnym secie mieliśmy znowu emocje w końcówce. Od połowy partii 7:8 inicjatywę przejęły wrocławianki - 13:10, 21:18. Radomianki wyrównały na 23:23 i następnie w dwóch akcjach postawiły kropkę nad "i". Po dziewięć punktów dla Radomki w dwóch setach zdobyły Katarzyna Zaroślińska-Król i Freya Aelbrecht.
Trzeciego seta radomianki rozpoczęły z jedną zmianą w składzie, zamiast Aleksandry Lazić zagrała Renata Biała. Cały set pod dyktando gospodyń i pewna wygrana do 21.
Czwarta partia także rozpoczęta przez Radomkę z Renatą Białą na przyjęciu i zdecydowanie najlepszy set w wykonaniu radomianek i wysoka wygrana do 17.
W tym roku Radomka rozegra jeszcze dwa mecze ligowe, oba na wyjazdach. W piątek, 10 grudnia z Polskimi Przetworami Pałacem Bydgoszcz i w poniedziałek 20 grudnia z ŁKS Commercecon Łódź.