Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Chwałowicach pod Iłżą osoby będące w spektrum autyzmu uzyskają pomoc w tamtejszym Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym

Antoni Sokołowski
Antoni Sokołowski
W starostwie powiatowym w Radomiu podpisano umowę o terapii osób autystycznych.
W starostwie powiatowym w Radomiu podpisano umowę o terapii osób autystycznych. Fot. Starostwo Powiatowe w Radomiu
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Chwałowicach pod Iłżą będzie od 1 września 2021 roku miejscem, gdzie rozpocznie się innowacyjna terapia autyzmu z wykorzystaniem kombinezonu ciśnieniowego Neures. W Ośrodku będą także przeprowadzane badania naukowe w tym zakresie.

Więcej ciekawych i ważnych informacji znajdziesz na stronie głównej ECHODNIA.EU/RADOMSKIE

Jeszcze przed świętami Wielkanocnymi w Starostwie Powiatowym w Radomiu podpisano pierwsze w Polsce porozumienie o współpracy z firmą Neures, którego celem jest wyposażenie Ośrodka w kombinezony oraz przeszkolenie fizjoterapeutów.

Pomoc chorym

Podpisując umowę powiat radomski w ten sposób włączył się w obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, który przypada na 2 kwietnia. - Aby osiągnąć sukces trzeba spełnić dwa warunki: być pierwszym i być innym. Myślę, że firma Neures i Powiat Radomski pokazują nową jakość w pomocy, rehabilitacji i wsparciu osób niepełnosprawnych. Cieszymy się z faktu, że nasz Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy może brać udział w tak innowacyjnym w skali kraju projekcie badawczym - powiedział Waldemar Trelka - starosta radomski.

Innowacyjna metoda w leczeniu autyzmu

Firma Neures opracowuje innowacyjne metody terapii osób z autyzmem, schorzeniem Parkinsona oraz stwardnieniem rozsianym. Kombinezon Neures jest modyfikacją tak zwanego WUK, czyli Wysokościowego Ubioru Kompensacyjnego, używanego przez pilotów samolotów wojskowych, który chroni ich przed skutkami dużych przeciążeń w czasie wykonywania manewrów bojowych. Podczas testów odkryto, że kombinezon ma wpływ na procesy neurochemiczne ciał pilotów. Tak narodził się pomysł wykorzystania mechanizmów oddziaływania kombinezonu ciśnieniowego w fizjoterapii osób ze schorzeniami neurologicznymi. Dzięki zwiększeniu możliwości regeneracyjnych i kompensacyjnych mózgu, możliwa jest poprawa stanu osób ze schorzeniami neurologicznymi.

- Na podstawie naszych doświadczeń i badań wiemy już, że autyzm, który jest uważany za nieuleczalną jednostkę chorobową, może być uleczalny. Zastosowanie kombinezonu w terapii osób z autyzmem jest prawdziwą rewolucją - mówi Maciej Abakumow, pomysłodawca i twórca kombinezonu Neures.

Nowość w terapii autyzmu

Terapia z wykorzystaniem kombinezonu Neures polega na poddaniu pacjenta precyzyjnie dobranym naciskom na tkanki miękkie. Nacisk ten powoduje reakcje organizmu, stymulujące procesy regeneracyjne i kompensacyjne w układzie nerwowym, a w szczególności w mózgu. Pierwszy, prototypowy kombinezon był przerobionym ubiorem wojskowego pilota odrzutowca. Kolejne, użytkowe kombinezony są uszyte na jego wzór, ale mają szereg udogodnień.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie