Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W czwartek dwie nowe wystawy ku czci Krzysztofa Kieślowskiego

/bk/
Jedna z prac Mieczysława Piaska
Jedna z prac Mieczysława Piaska
Na otwarcie aż dwóch interesujących wystaw zaprasza w czwartek, 5 maja Miejska Biblioteka Publiczna przy ulicy Piłsudskiego 12 w Radomiu.
Jedna z prac Marcina Słowika - Wilczyńskiego.
Jedna z prac Marcina Słowika - Wilczyńskiego. biblioteka

Jedna z prac Marcina Słowika - Wilczyńskiego.
(fot. biblioteka)

Pierwszy wernisaż odbędzie się o godz. 17 w bibliotecznej Galerii "Ekslibris". Swoje fotografie zaprezentuje tu Mieczysław Piasek, artysta pionkowsko-radomsko-warszawski. Swoją wystawę zatytułował "Techniki się zmieniają, sztuka pozostaje ta sama".

Jest to cytat słów Claude'a Moneta. Doskonale oddają one ideę twórczości, którą obecnie zajmuje się autor. Prezentowane prace to kolaże – fotomontaże. Powstają z wycinków z gazet i książek, które są skanowane, modyfikowane, łączone z inną grafiką lub fotografią za pomocą programu komputerowego.

W końcowym efekcie powstają zdjęcia trochę bajkowe, trochę nierzeczywiste, na granicy snu, bajki, fatamorgany, pokazujące coś, co jednocześnie jest, istnieje, ale tego nie ma.

Dzięki temu, że wycinek z gazety lub skan z książki trafił do artysty, ma jeszcze szansę zaistnieć, na chwilę - w jednej lub w dwóch wystawach, a w połączeniu z innymi detalami stać się zupełnie nowym obrazem.

Drugi wernisaż odbędzie się o godzinie18 w sali wystawienniczej biblioteki. Tutaj wystawę "Trzy kolory - pamięci Krzysztofa Kieślowskiego" zaprezentują Marcin Słowik-Wilczyński (malarstwo) i Mariusz A. Dański (grafika komputerowa).

Wstęp na oba wernisaże wolny.

Mieczysław Piasek urodził się w 1973 roku w Pionkach, obecnie mieszka w Radomiu. Swoje prace wystawia od 1999 roku. Jest autorem jedenastu wystaw indywidualnych, brał także udział w dziesięciu wystawach zbiorowych: w Radomiu, Pionkach, Lublinie, Kazimierzu nad Wisłą, Warszawie.
Jest twórcą ilustracji (grafik i zdjęć) do książki Piotra Gonciarza ,,Jasnowidzenie w interpretacji kart Tarota" wydanej w 2010 roku przez wydawnictwo Studio Astropsychologii w Białymstoku.

Marcin Słowik-Wilczyński urodził się w 1973 roku w Starachowicach. W latach 1994-1999 studiował w Instytucie Pedagogiki i Psychologii Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. Jana Kochanowskiego w Kielcach. W latach 1998-2003 odbył studia w Katedrze Sztuki Politechniki Radomskiej. Dyplom uzyskał w Pracowni Malarstwa aneks zaś w Pracowni Rysunku oraz w Pracowni Grafiki Warsztatowej.
W 2006 roku ukończył studia podyplomowe na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.
Od 2008 roku jest doktorantem na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Tworzy w zakresie malarstwa, rysunku i kompozycji przestrzennych.

Mariusz A. Dański urodził się w 1973 r. w Radomiu. W latach 1995-2000 studiował w Katedrze Wychowania Plastycznego Wydziału Nauczycielskiego Politechniki Radomskiej. Dyplom w zakresie działań multimedialnych uzyskał w 2000 roku, posiada też dyplom z grafiki warsztatowej. Pracuje na Wydziale Sztuki Politechniki Radomskiej jako adiunkt w Katedrze Mediów Cyfrowych i Fotografii. Uprawia twórczość w zakresie grafiki, rysunku i nowych mediów.

Jedna z prac Mariusza A. Dańskiego
Jedna z prac Mariusza A. Dańskiego biblioteka

Jedna z prac Mariusza A. Dańskiego
(fot. biblioteka)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie