W derbach Radomia, Rosasport górą i zagra w finale play off (video, zdjęcia)

/SzS/
T. Klocek
W koszykarskich derbach Radomia, Rosasport Radom pokonał AZS Politechnikę Radomską 69:52. Tym samym gracze "Rosy" wygrali rywalizację 2:0 i zagrają w finale play off.

AZS Politechnika Radomska - Rosasport Radom 52:69 (19:11, 10:19, 13:22)

Politechnika: Zadęcki 11 (2), Piros 10 (2), Czajkowski 5 (1), Sebrala 3 (1), Lewandowski 2 oraz Szczytyński 14 (4), Hernik 4, Cetnar 3 (1).

Rosasport: Wiekiera 15 (3), Nikiel 10, Podkowiński 9 (1), Donigiewicz 4, Kardaś 2 oraz Sosnowik 7, Zalewski 7 (1), Wróbel 7 (1), Ignatowicz 6 (2), Maj 2, Kapturski 0.

Pierwsze spotkanie w środę w hali MOSiR wygrała "Rosa". Tym razem tylko na początku meczu pachniało niespodzianką, kiedy to "akademicy" objęli prowadzenie 11:2, a chwilę później 16:6. Przed przerwą ekipa trenera Piotra Ignatowicza zdołała odrobić sporo punktów.

Losy spotkania rozstrzygnęły się praktycznie w trzeciej kwarcie, kiedy to ekipa gospodarzy nie potrafił sobie poradzić ze szczelną defensywą Rosasportu i przegrywała większość pojedynków pod deskami. Przewaga Rosasportu szybko zaczęła rosnąć i doświadczona drużyna nie dała sobie już wydrzeć wygranej.

Więcej o tym spotkaniu, rozmowy z trenerami oraz statystyki we wtorkowym "Echu Sportowym"