W klasie okręgowej czołówka wygrywa

/SzS/
Mateusz Stolarek zdobył dwa gole dla oskara, dzięki czemu jego zespół wciąż jest tuż za liderem tabeli. Sylwester Szymczak
Lider z Szydłowca i nie zawiódł i wygrał w sobotę. W pogoni za drużyną trenera Andrzeja Koniarczyka są piłkarze Oskara Przysucha, którzy chcą odzyskać fotel lidera. Na potknięcia prowadzącej dwójki czeka lipska Powiślanka.

Szydłowianka Szydłowiec - Zawisza Sienno 3:1 (2:0).
1:0 Walkiewicz 40 z karnego, 2:0 Walkiewicz 45, 2:1 Cieśla 48, Miller 68.
Szydłowianka: Wieczorek - Kornacki, S. Jakubczyk, Wiatrak (88 Ł. Jakubczyk), Łaciak, Walkiewicz (82 Rafalski), P. Janik, Gawor, Zagórski (52 Okła), Miller, Ł. Janik.

Powiślanka Lipsko - Zwolenianka Zwoleń 1:0 (0:0).
1:0 Zięba 83.
Powiślanka: Chadała - Szewczyk, Zięba, Boguś, Rusin, Krupa (46 Jabłoński), Donoch, Kłos, Kapsa, Skorupa (70 Gołda), Chudyba (89 Pastuszka).
Jedyny gol padł dopiero w w 83 minucie. Po rzucie wolnym egzekwowanym przez Marcina Bogusia, Karol Zięba z bliskiej odległości zapewnił gospodarzom wygraną

Oskar Przysucha - Sadownik Błędów 4:2 (3:1).
1:0 Mateusz Stolarek 15, 2:0 Mateusz Stolarek 18, 2:1 Boroń 26, 3:1 D. Siwek 45, 4:1 Pałgan 46, 4:2 Boroń 66,
Oskar: Studziński - Mateusz Stolarek, Moskwa, K. Siwek, D. Siwek (62 Bińkowski), Obuch, J. Sapieja, Płuciennik (56 S. Stolarek), Tomasik, Wajszczuk (78 Marcin Stolarek), Pałgan (65 Bartosiak).
Sadownik: Krawczak - Romanek, Lisiecki, S. Bilski, Kowalczyk, Krawczyk, R. Zaradkiewicz (46 Czarnecki), P. Bilski, Kornaszewski (73 Gryczka), Ziółkowski, Boroń.
Oskar wygrał, ale w całym spotkaniu powinien strzelić co najmniej siedem bramek, dlatego z przebiegu meczu cieszą tylko punkty. Goście w 73 minucie nie wykorzystali rzutu karnego. Mariusz Lisiecki przestrzelił.

Proch Pionki - Zodiak Sucha 3:1 (0:1),
0:1 Chudziński 12, 1:1 Grymuła 47, 2:1 Szczepański 53, 3:1 Cichawa 62.
Proch: Staniszewski - Orłowski, Kołodziejczyk (66 Sałek), Molga, Gębczyk, Michalski, Cichawa, Hajduk, Jurczak (46 Szczepański), Krupa, Grymuła.
Leszek Szpaderski, golkiper Zodiaka wpuścił po przerwie dwie kuriozalne bramki, ale warto dodać, że od 24 minuty, grał on ze złamanym palcem, a innego golkipera goście nie mieli.

Oronka Orońsko - Ruszcovia Borkowice 3:1 (1:1).
0:1 Konopka 29, 1:1 K. Czarnecki 42, 2:1 Arak 50, 3:1 Arak 60.
Oronka: Boruch - Bączek, Gumulak, Suligowski Kuźmiński, P. Czarnecki (86 Zepchło), Nogaj, Szczygłowski (78 Olejarz), Faliński, Arak (78 Śledź), K. Czarnecki
W 90 minucie drugą żółtą kartkę zobaczył najlepszy strzelec Oronki, Kamil Czarnecki, który z tego powodu będzie pauzował w następnym meczu.

Iłżanka Kazanów - Sokół Przytyk 1:1 (1:1).
0:1 Panek 36, 1:1 Michalik 45.
W pojedynku dwóch beniaminków padł remis, który jest sprawiedliwym wynikiem, ale obie drużyny nie były z niego zadowolone, bo zarówno Sokół jak i Iłżanka mogły wygrać.

Plon Garbatka - Skaryszewianka Skaryszew 2:0 (0:0)
1:0 Fusiek 75, 2:0 Wójcik 84.
Plon: Pietrzyk - Maj, Zając, Misztal, Mąkosa (87 Kowalik), Rolnik (85 Jędra), Fusiek, Molenda (84 Wiraszka), Grzybowski, Kocyk, Fraczek (76 Wójcik)

KS Potworów - Legion Głowaczów 1:1 (0:0).
1:0 Lewiński 52, 1:1 Bolek 69 z karnego.

Więcej w poniedziałkowym "Echu Sportowym"