W lidze okręgowej zaciekła walka o utrzymanie

SzS
Fragment meczu Centrum - Polonia. Marcin Wiatrak (na pierwszym planie)
Fragment meczu Centrum - Polonia. Marcin Wiatrak (na pierwszym planie) Mateusz Kot
Na górze tabeli karty rozdane zostały tydzień temu. Drogowiec może już myśleć o wakacjach i kolejnym sezonie. Za to na dole tabeli dzieje się dużo i walka o utrzymanie będzie się toczyć do ostatniej kolejki. To dlatego, że w czwartej lidze sporo kłopotów mają zespoły z regionu radomskiego i nawet pięć drużyn w lidze okręgowej może być zdegradowanych. Na trzy kolejki przed końcem zagrożonych degradacją jest aż osiem drużyn, więc końcówka sezonu będzie na tym szczeblu bardzo ciekawa.

Powiślanka Lipsko - KSWarka 0:1 (0:0)
Bramka: B. Jałocha 70.
Warka: Bekas - Wierzbicki, Ogonowski, Szydło, Ścisłowski (80 Witkowski), Żak, Witan, Pacholski, Woźniak (71 Bińkowski), Ząbkowski (83 Rotuski), Jałocha.

Ze względu na remont płyty boiska w Lipsku, pojedynek rozegrano w Siennie.
- Mecz stał na dobrym poziomie. Spodziewałem się wakacyjnego tempa, bo upał był niemiłosierny. Jednak z obu stron było dużo walki i po kilka dogodnych sytuacji. Szczęście uśmiechnęło się do nas w drugiej połowie i udało się wygrać - powiedział Kamil Witkowski, dyrektor KS Warka.
W 70 minucie Grzegorz Witan dośrodkował mocno po ziemi i akcję w polu karnym zamknął Bartłomiej Jałocha. Po tym zwycięstwie Warka ma jeszcze dużą szansę, aby zakończyć sezon na podium.

Jodła Jedlnia Letnisko - Drogowiec Jedlińsk 2:2 (1:1)
Bramki: Rutka 33, Skowroński 86 - Kucharczyk 20, 53.
Jodła: Piorun - Jończyński, Miecznikowski, Skórnicki, Sułkowski (55 Zakrzewski), Osiński, Rutka, Pochylski (65 Gałan), Czarnecki, Pysiak, Skowroński.
Drogowiec: Grosiak - B. Bogacz (72 Pawelec),
M. Kobylarczyk, P. Kobylarczyk (72 D. Bogacz), Kubryn (58 Janiszewski), Kucharczyk, Michalski, Prus (55 Pełka), Rdzanek, Tkaczyk, Winiarski.

Drogowiec tydzień temu zapewnił sobie awans do czwartej ligi. W Jedlni Kościelnej, gospodarze chcieli pokazać się z jak najlepszej strony. W 20 minucie Michał Kucharczyk wykorzystał gapiostwo obrońców i otworzył wynik. W 33 minucie po rozegraniu rzutu wolnego, wyrównał najmłodszy na boisku, 16 - letni Filip Rutka. Drogowiec po zmianie stron objął przewagę, a sprytny Kucharczyk ponownie wykorzystał błąd defensywy. Jodła przycisnęła. Mimo kilku okazji, strzału w poprzeczkę Arkadiusza Miecznikowskiego, bramka nie padła aż do 86 minuty. Wtedy Kamil Skowroński wykorzystał dobre podanie z środka pola i strzałem w prawy róg bramki wyrównał stan meczu. Co ciekawe w ostatnich sekundach Kamil Pysiak trafił w słupek, bo gospodarze mogli to spotkanie jeszcze wygrać.

Centrum Radom - Polonia Iłża 1:3 (1:2)
Bramki: Dynya 1 - Zięba 9, 85, Kaczmarczyk 13.
Polonia: Ziomek - Godzisz, Pora, Kłos, S. Kutera, M. Kutera, Rafalski, Kopciał, Kaczmarczyk, Dusiński, Zięba.

„Kompromitacja”- tak o grze swojego zespołu napisano na facebooku Centrum. Radomianie w 50 sekundzie zdobyli gola, zapowiadało się dobrze, ale potem było fatalnie. Po kwadransie gry to najsłabsza w lidze Polonia prowadziła 2:1. Szkoda tylko, że iłżanie zaczęli grać w piłkę wtedy, gdy ich los jest już niestety przesądzony.

Zamłynie ZA Kombud S.A Radom - Zawisza Sienno 4:3(0:2)
Bramki: samobójcza 55, Frączek 78, Kubica 85, Moroz 90 +2 - M. Klaus 19, 75, Młynek 35.

W 78 minucie Zawisza prowadził w Radomiu 3:1. Chwilę wcześniej siennianie mieli okazję, aby wygrywać wyżej. Wydawało się, że już chyba nic tej drużynie nie odbierze wygranej. Jednak ostatni kwadrans należał do Zamłynia. Gospodarze zdobyli kontaktową bramkę i uwierzyli, że mogą odwrócić losy meczu. Radomska drużyna niedawno zaliczyła osiem meczów bez wygranej. Teraz zespół zaczyna zwycięską passę. Z kolei Zawisza ma kłopoty z utrzymaniem.
- Ciężko nam się będzie otrząsnąć po takim meczu. Straciliśmy bardzo ważne punkty i nadal nie możemy być pewni utrzymania - powiedział Krzysztof Sieczka, szkoleniowiec Zawiszy.

Mazowsze Grójec - Iłżanka Kazanów 8:1 (3:0)
Bramki: Sobczak 6, 55 z karnego, 57, Rogoziński 14, Derewicz 44, Dąbrowski 70, Grodzki 77, 85 - Krześniak 87.
Mazowsze: Erden - D. Nojek, Cackowski, Gotlib (46 Małecki, Derewicz, (60 Zieliński), Złoch, Czerepok, (60 Grodzki, Karls (60 Dąbrowski), M. Nojek, Sobczak, Rogoziński.

W 13-osobowym składzie przyjechali goście do Grójca. Już po kwadransie przegrywali 0:2, ale ambitnie walczyli dopóki wierzyli w zmianę rezultatu. Derewicz strzałem do szatni w 44 minucie dał gospodarzom trzecią bramkę i w drugiej połowie Iłżanka kompletnie się rozsypała.
Kazanowianie ostatnio nie grzeszą formą. Mają ciężki terminarz i jeśli chcą utrzymać się w lidze, muszą jeszcze w najbliższych kolejkach zapunktować.

Legion Głowaczów - Zwolenianka Zwoleń 3:0 (0:0)
Bramki: Konopka, Banach, Lisiewski.

- Przebudziliśmy się w najlepszym momencie w tym sezonie, bo już nasza sytuacja była bardzo trudna - usłyszeliśmy od władz klubu z Głowaczowa.
Po dobrej pierwszej połowie Zwolenianki, po zmianie stron, to Legion zaatakował i szybko zdobył dwie bramki.
Legion za tydzień dostanie punkty walkowerem z mecz z TKKF Grójec.

Pilica Nowe Miasto - Skaryszewianka Skaryszew 6:0 (3:0)
Bramki: Karwowski 9, Rzepkowski 40, Białas 45, Krzemiński 52, Mazur 80, Stefaniak 90+2.

Bardzo ważny mecz dla obu drużyn, które jeszcze biją się o utrzymanie. Zespół gości nie przegrał jeszcze pod wodzą trenera Jerzego Wójcika. W Nowym Mieście ta dobra passa została przerwana. Pilica zagrała bardzo dobrą pierwszą połowę. Przed przerwą w krótkim odstępie czasu strzeliła dwa gole i podcięła skrzydła przeciwnikowi. Od fatalnych błędów Skaryszewianka rozpoczęła drugą odsłonę i w 52 minucie było już 4:0. Tym zwycięstwem, Pilica Nowe Miasto raczej wywalczyła sobie utrzymanie.

Zaległy mecz
Polonia Iłża - Zamłynie Radom 1:5 (1:3)
Bramki: Kopciał 32 z karnego - Łyżwiński 9, 45, Turczyk 19, Sawicki 82, Trojanowski 85 z karnego.

KSPotworów - TKKFGrójec 3:0 - walkower