MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W lipcu ogród tonie w kwiatach

Opr. /MS/
Dużo uwagi trzeba w lipcu poświęcić różom, które w czasie upałów i suszy atakowane są przez różne szkodniki, a przy deszczowej pogodzie również przez choroby grzybowe.
Dużo uwagi trzeba w lipcu poświęcić różom, które w czasie upałów i suszy atakowane są przez różne szkodniki, a przy deszczowej pogodzie również przez choroby grzybowe. archiwum
Gdy latem w ogrodzie kwitną kwiaty, miło jest nasycić oczy ich barwami i poczuć ich zapach. Aby jednak rośliny przetrwały letnie temperatury, codziennie trzeba je podlewać.

Jeżeli w ogrodzie zamierzamy posadzić jeszcze jakieś nowe rośliny, musimy wybrać te sprzedawane w pojemnikach, bo tylko one mają szansę przyjąć się o tej porze. Nie można jednak tego robić tego jednak w czasie dużych upałów, bo rośliny zwalniają wtedy znacznie tempo wzrostu, a więc i rozwój nowych korzeni.

Rośliny kwitnące

Dużą uwagę trzeba poświęcić różom, które w czasie upałów i suszy atakowane są przez różne szkodniki, a przy deszczowej pogodzie również przez choroby grzybowe. Inwazja chorób i szkodników może nawet roślinę zniszczyć. W przypadku wykrycia pierwszych objawów zagrożenia należy szybko opryskać rośliny i skutecznie pozbyć się problemu.

Pod koniec lipca ostatni raz trzeba zasilić rośliny nawozem wieloskładnikowym odpowiednim dla danej grupy.

Iglaki

Jeśli rośliny zaczynają żółknąć, trzeba sprawdzić, czy nie opanowały ich przędziorki lub choroby grzybowe. Jeżeli jednak nie ma charakterystycznych objawów chorobowych i oznak żerowania szkodników, to być może podłoże jest za mało kwaśne, co iglakom utrudnia pobieranie składników pokarmowych. Trzeba je wtedy zasilić nawozem wieloskładnikowym zawierającym substancje zakwaszające.

Byliny

Można jeszcze dzielić i przesadzać niektóre byliny, te, które nie kwitną w tej chwili, ale najlepiej będzie to robić w pochmurne dni lub osłonić przesadzone rośliny na kilka dni agrowłókniną lub jutą, by nie ucierpiały od upałów i suszy.

Pod koniec miesiąca sadzimy cebule zimowitów, zakopując je w ziemi na głębokość 15-20 centymetrów. Posadzone płycej będą słabo kwitły.
Kępy wysokich bylin, np. ostróżek, zawilców japońskich, rudbekii, dalii warto podeprzeć, aby nie łamały się pod ciężarem kwiatów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: W lipcu ogród tonie w kwiatach - Echo Dnia Świętokrzyskie

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie