Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Młodzieżowym Domu Kultury ruszył Przegląd Amatorskiej Twórczości Teatralnej (zdjęcia)

Barbara Koś
Teatr Malutki z Publicznej Szkoły Podstawowej Numer 2 zagrał spektakl” To historia dla ciebie”.
Teatr Malutki z Publicznej Szkoły Podstawowej Numer 2 zagrał spektakl” To historia dla ciebie”. Barbara Koś
Na scenie zaprezentowali się młodzi aktorzy.
Młodzieżowe jury pod kierunkiem Aleksandry Woźniak ( trzecia od prawej) bardzo uważnie przyglądało się wszystkim przedstawieniom
Młodzieżowe jury pod kierunkiem Aleksandry Woźniak ( trzecia od prawej) bardzo uważnie przyglądało się wszystkim przedstawieniom

Barbara Koś

Młodzieżowe jury pod kierunkiem Aleksandry Woźniak ( trzecia od prawej) bardzo uważnie przyglądało się wszystkim przedstawieniom

(fot. Barbara Koś)

Jako pierwsza zaprezentowała się grupa "Staszic Project" z XI Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi imienia Stanisława Staszica.

Spektakl "Wiara, Nadzieja, Miłość" w reżyserii Julity Urbanelis i Agnieszki Ury przedstawiono w formie dialogów poruszających najbardziej palące, bolesne i trudne do rozwiązania problemy młodych. Co ma zrobić, na przykład matka kiedy odkryje, że ma syna narkomana?Albo zakochana dziewczyna, kiedy okaże się, że jej wybrany jest żonaty?

- Chcieliśmy, aby pytania stawiane przez nas ze sceny stały się okazją do przemyśleń - powiedziały nam po spektaklu Paulina Chojnacka i Dorota Szydło.

Jak mówią dziewczęta, przedstawienie pokazywano dotychczas jedynie w szkole.
- Dzięki Przeglądowi mogliśmy przedstawić je dla szerszej widowni - mówią Paulina i Dorota.

Jury surowe lecz sprawiedliwie.

Teatr "Poczekalnia" z Publicznego Gimnazjum Numer 3 pod opieką Małgorzaty Rodzowskiej zagrał sympatyczne przedstawienie "Zapach sceny" czyli rzecz o iluzji scenicznej i rzeczywistości a Teatr Malutki z Publicznej Szkoły Podstawowej Numer 2 spektakl" To historia dla ciebie".

Scenariusz "Historii" powstał na podstawie "Opowiadania z Doliny Muminków" Tove Jansson a reżyserowała przedstawienie Hanna Gniewek.

Morał przedstawienia - zamiast rzeczy kochaj ludzi, bardzo przemówił do młodej widowni.

Spektaklom przyglądało się młodzieżowe jury pod przewodnictwem Aleksandry Woźniak z Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego i Hotelarskiego. Zanim teatrom wręczono dyplomy, członkowie jury wnikliwie omówili poszczególne przedstawienia.

Pochwały przyjmowano brawami a krytykę - zrozumieniem i cichą chęcią naprawy.

- Takie spotkania są bardzo potrzebne wszystkim miłośnikom teatru - stwierdzili po zakończeniu prezentacji młodzi aktorzy, ich opiekunowie i jurorzy.
W czwartek, piątek i sobotę będzie okazja, by doskonalić swe umiejętności na warsztatach, które poprowadzi Antoni Barłowski, aktor Teatru Stara ProchOFFnia" w Warszawie.

Małgorzata Stanisławska - Kłosiewicz, nauczyciel Młodzieżowego Domu Kultury, opiekunka Przeglądu Amatorskiej Twórczości Teatralnej "Radomskie Maski".

- Trochę szkoda, że tegoroczny Przegląd nie jest zbyt liczny jeśli chodzi o udział szkolnych teatrów. Myślę, że bierze się to z listopadowego terminu imprezy: teatry mogły po prostu nie zdążyć z przygotowaniem przedstawienia a ubiegłoroczne grupy już się rozpadły. Ale nie chodzi nam przecież o ilość ale o jakość spektakli. A pokazane obecnie wskazują dobrą pracę uczniów i ich nauczycieli.

Przegląd ma też stać się inspiracja do poszukiwań nowatorskich form teatralnych i repertuarowych jak również okazją do integracji amatorskiego środowiska teatralnego. Ważna jest też wymiana doświadczeń i doskonalenie warsztatu teatralnego. To wszystko mam nadzieję, osiągniemy.

- Takie Przeglądy są nam bardzo potrzebne – powiedziały nam Paulina Chojnacka i Dorota Szydło z Liceum "Staszica”. W środku reżyserka, Agnieszka
- Takie Przeglądy są nam bardzo potrzebne – powiedziały nam Paulina Chojnacka i Dorota Szydło z Liceum "Staszica”. W środku reżyserka, Agnieszka Ura.


Barbara Koś

- Takie Przeglądy są nam bardzo potrzebne - powiedziały nam Paulina Chojnacka i Dorota Szydło z Liceum "Staszica". W środku reżyserka, Agnieszka Ura.

(fot. Barbara Koś)

Małgorzata Stanisławska – Kłosiewicz, nauczyciel Młodzieżowego Domu Kultury,  opiekunka  Przeglądu Amatorskiej Twórczości Teatralnej "Radomskie
Małgorzata Stanisławska – Kłosiewicz, nauczyciel Młodzieżowego Domu Kultury, opiekunka Przeglądu Amatorskiej Twórczości Teatralnej "Radomskie Maski”.

Barbara Koś

Małgorzata Stanisławska - Kłosiewicz, nauczyciel Młodzieżowego Domu Kultury, opiekunka Przeglądu Amatorskiej Twórczości Teatralnej "Radomskie Maski".

(fot. Barbara Koś)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie