MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W piątek rozpocznie się ósmy Szydłowiecki Plener Malarski imienia Władysława Maleckiego

/mod/
W tym roku swoje obrazy będzie malował w Szydłowcu również Krzysztof Mańczyński z Radomia.
W tym roku swoje obrazy będzie malował w Szydłowcu również Krzysztof Mańczyński z Radomia. Archium SCKiS Zamek
Dwudziestu trzech artystów z kilku województw Polski weźmie udział w popularnym już w świecie artystów malarzy plenerze w Szydłowcu. W miasteczku nad rzeką Korzeniówką będą tworzyć swoje prace, które zostaną pokazane w listopadzie na wystawie poplenerowej.

Uczestnicy pleneru

Uczestnicy pleneru

Eugeniusz Molski z Nowego Wiśnicza, Małgorzata Mizia z Krakowa, Tadeusz Paszke z Nałęczowa, Grażyna Mrozowska z Kazimierza Dolnego, Krzysztof Mańczyński z Radomia, Ewa Kudłacik z Warszawy, Grażyna Kuczkowska z Warszawy, Maja Raszewska z Warszawy, Adolf Tomasik z Końskich, Waldemar Żuchnicki z Torunia, Wojciech Rutkowski z Warszawy, Ewa Osowska z Warszawy, Roman Kornecki ze Skarżyska - Kamiennej, Barbara Obara ze Skarżyska- Kamiennej, Izabela Gorczyca z Radomia. Artyści szydłowieccy: Jerzy Turek, Ryszard Ciereszko, Barbara Głuch, Leszek Jankowski, Ewa Górecka, Maria Kępa, Katarzyna Jedlińska, Anna Janczyk.

Ósmy plener rozpocznie się już dzisiaj i potrwa do 24 sierpnia. W tym roku weźmie w nim udział dwudziestu trzech artystów. Twórcy wracają do Szydłowca. Zachwyca ich położone nad rzeczką Korzeniówką miasteczko, na pograniczu równiny radomskiej i pasma Wzgórz Koneckich. Artyści doceniają malownicze wyrobiska po kamieniołomach, pobliskie lasy, gotycki kościół, gotycko-renesansowy zamek, późnorenesansowy ratusz, dobrze zachowany kirkut i urokliwe, stare uliczki, wymarzone miejsca dla artystów.

PRZYJEŻDŻAJĄ Z CAŁEJ POLSKI

Co roku organizatorzy zapraszają stałych bywalców pleneru, którzy chętnie wracają do Szydłowca, ale też nowych artystów. Można ich spotkać malujących na rynku i w innych ciekawych zakątkach miasta. Do udziału w tegorocznym plenerze zaproszeni zostali malarze między innymi z Nowego Wiśnicza, Krakowa, Nałęczowa, Warszawy, Końskich, Skarżyska-Kamiennej, Radomia. Nie zawiodą jak zwykle artyści z Szydłowca.

- Uczestnicy Pleneru zakwaterowani zostaną w Schronisku Młodzieżowym "Skałka" i pokojach gościnnych w zamku - mówi Małgprzat Bernaterk, dyrektor Szydłowieckiego Cenreum Kultury i Sportu - Zamek.

ZASILĄ GALERIĘ SZYDŁOWIEC

Każdy uczestnik Pleneru wykonuje minimum dwie prace o tematyce związanej z Szydłowcem, choć wielu tworzy nawet więcej. Obrazy, rysunki przekazane przez artystów organizatorom pleneru tworzą Galerię Szydłowiec.

- W zamian za uczestnictwo w plenerze artyści przekazują naszej placówce wybrane prace, które tworzą Galerię Szydłowiec - dodaje Małgorzata Bernatek. - Zgromadziliśmy na niej już ponad sto prac z dotychczas zorganizowanych plenerów.

- Obrazy artystów, biorących udział w poszczególnych plenerach znajdują się w wielu szydłowieckich domach, a zainteresowanie wystawami poplenerowymi jest bardzo duże, co cieszy zarówno nas organizatorów jak i artystów - dodaje Małgorzata Berntaek.

Tegoroczne efekty pracy artystów będzie można obejrzeć 24 listopada tego roku na wystawie poplenerowej. Będą na niej zarówno obrazy olejne, rysunki jak i akwarele oraz pastele. Podczas wystawy niektóre prace tradycyjnie będzie można kupić.

Plener organizowany jest przy wsparciu finansowym gminy Szydłowiec i powiatu szydłowieckiego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie