W Radomiaku Radom zaczęło się wielkie testowanie (zdjęcia)

/sid/
Janusz Niedźwiedź (w środku), trener Radomiaka Radom w meczu z Motorem Lublin sprawdził dziewiętnastu zawodników T. Klocek
Drugoligowa drużyna piłkarzy Radomiaka Radom zremisowała 1:1 w meczu sparingowym z Motorem Lublin. W sobotę podopieczni Janusza Niedźwiedzia zagrają kolejne dwa spotkania towarzyskie.

W Radomiaku rozpoczęło się wielkie testowanie. Po odejściu większości zawodników stanowiących o sile zespołu w poprzednim sezonie, Janusz Niedźwiedź, trener "zielonych", musi od podstaw zbudować drużynę. Chociaż kandydatów do gry w Radomiu jest wielu, to czasu na decyzje bardzo mało. 13 lipca Radomiak rozegra mecz Pucharu Polski z ŁKS Łomża.

Radomiak rozegrał pierwszy mecz sparingowy. Przeciwnikiem podopiecznych Niedźwiedzia był ligowy rywal, Motor Lublin. Szkoleniowcy ustalili, że zgraja 3 razy po 30 minut. W spotkaniu zagrało 19 kandydatów do gry w barwach "zielonych". Jedyną bramkę dla Radomiaka zdobył Fabian Słowiński, grający w poprzednim sezonie w rezerwach Arki Gdynia. W drugiej połowie zagrał także Anglik, Stuart Darbyshire, zawodnik młodzieżowych drużyn Watford FC oraz znany kibicom w Radomiu Łukasz Skowron, w poprzednim sezonie bramkarz Jagiellonii Białystok.

W sobotę radomian czekają kolejne dwa sparingi. O godz. 11 zagrają ponownie w Jedlni Kościelnej, ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki, a o godz. 15.30, w Warce z Koroną Kielce.

Radomiak Radom - Motor Lublin 1:1 (0:0, 0:0),
Słowiński dla Radomiaka.
Radomiak: Banasiak - Sala, Walasek, Skórnicki, Klepczyński, Bojek, Gosliński, Dziubek, Michalski, Darbyshire, Sz. Stanisławski oraz Skowron, Wnuk, Szymański, Stawczyk, Słowiński, Kornacki, Domański, Skowroński.