Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Radomiu gościli najwięksi mistrzowie sztuki walki Krav Maga (zdjęcia)

Piotr KUTKOWSKI [email protected]
Zajęcia prowadził Steve Schmitt z Francji.
Zajęcia prowadził Steve Schmitt z Francji. Piotr Kutkowski
"Czarne pasy" w "samochodówce".

[galeria_glowna]

Krav maga

- Takie treningi poprawiają kondycję, koordynację, podnoszą także pewność siebie – mówiły zgodnie Marta Kuna (z lewej)i Martyna Stępień.
- Takie treningi poprawiają kondycję, koordynację, podnoszą także pewność siebie – mówiły zgodnie Marta Kuna (z lewej)i Martyna Stępień. Szymon Wykrota

- Takie treningi poprawiają kondycję, koordynację, podnoszą także pewność siebie - mówiły zgodnie Marta Kuna (z lewej)i Martyna Stępień.
(fot. Szymon Wykrota )

Krav maga

To izraelski system samoobrony i walki wręcz opracowany w latach 30. XX wieku w Czechosłowacji, przez Imi Lichtenfelda. System bazuje na podstawowych odruchach obronnych człowieka. Posiada różne pchnięcia i uderzenia na okolice gardła, oczu, kopnięcia w strefę krocza oraz w nogi. System cały czas ewoluuje na drodze licznych badań i doświadczeń użytkowników, ale także przejmując z innych systemów obronnych bądź sztuk walki najbardziej skuteczne rozwiązania.

Ponad 120 osób, w tym 60 posiadaczy "czarnych pasów" ćwiczyło w sobotę w Radomiu sztukę walki wręcz Krav Maga. Nauczycielami byli szczycący się czwartym danem Steve Schmitt z Francji i najlepsi polscy instruktorzy.

Krav Maga to sztuka walki łączące w sobie różne techniki, co ma stanowić o jej przydatności i skuteczności. W naszym regionie sekcje Krav Maga działają w Radomiu , Grójcu i Zwoleniu, według tego systemu szkolone są także w Radomiu panie na kursach samoobrony.

W ostatnią sobotę mogły one, jak również policjanci i wszyscy chętni, wziąć udział w Otwartym Seminarium Krav Maga. Skorzystało z tego ponad 120 osób, w tym z Litwy i Francji. Choć nazwa brzmiał naukowo, to w sali Zespołu Szkół Samochodowych widać było przede wszystkim ćwiczenia i treningi prowadzone przez dyrektora technicznego Europejskiej Federacji Krav Maga Steve Schmitta.

POT I WYSIŁEK

Pomagał mu i tłumaczył jego słowa major Piotr Tarnawski, współautor "Programu walki w bliskim kontakcie", który od roku 2006 jest obowiązującym systemem walki w naszym wojsku.

- Takie seminaria organizujemy od czterech lat w różnych miastach Polski. Tym razem wybraliśmy Radom, traktując to jako ukłon w stronę tak prężnie działającego ośrodka Krav Maga i Dariusza Kołodzieja, który nim kieruje - mówił nam Piotr Tarnawski.

Uczestnicy seminarium mieli okazję pod okiem mistrzów doskonalić swoje umiejętności, jak również uczyć się zupełnie nowych technik. Zajęcia trwały kilka godzin, nikt nikogo nie oszczędzał , pot lał się strumieniami, ale też nikt nie żałował czasu i wysiłku.

- Ćwiczymy regularnie, takie treningi poprawiają kondycję, koordynację, podnoszą także pewność siebie - mówiły zgodnie Marta Kuna i Martyna Stępień.

PROMOCJA

Według Piotra Tarnawskiego konferencja była także okazją do popularyzowania Krav Maga i zachęcenia tych, którzy jeszcze nie ćwiczą do spróbowania swoich sił. W ramach konferencji odbyły się także trzy treningi zamknięte dla instruktorów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie