W Radomiu po raz czwarty odbyły się Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Piłce Siatkowej

MN
Generacja Polskiego Sportu
Już po raz czwarty w hali III Liceum Ogólnokształcącego imienia Dionizego Czachowskiego w Radomiu odbyły się Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Piłce Siatkowej. Zwyciężyła Centralna Szkoła Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie.

Na parkiecie rywalizowało dziesięć drużyn, a w nich funkcjonariusze służb mundurowych: Policji, Straży Pożarnej, Wojska, Służby Więziennej i Celnej. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy, z których dwa najlepsze zespoły awansowały do półfinałów, a następnie walczyły o podium.

Wszystkie mecze były zacięte i pełne siatkarskich emocji, ale do walki o pierwsze miejsce na podium mogły stanąć tylko dwa teamy.

Najlepsi okazali się zawodnicy z Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie, którzy w finale pokonali kolegów z Komendy Woj. Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi.

W walce o 3 miejsce lepsi okazali się reprezentanci Komendy Woj. Policji w Olsztynie, którzy po zaciętym pojedynku wygrali z kolegami z Komendy Woj. Policji w Katowicach.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe koszulki, a najlepsze zespoły - nagrody rzeczowe i finansowe ufundowane przez organizatora i markę PlenSUN. Imprezę wsparło finansowo również Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Klasyfikacja końcowa:
1. miejsce i nagroda 3000zł - Centralna Szkoła Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie,
2. miejsce i nagroda 2000zł - Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi,
3. miejsce i nagroda 1000zł - Komendę Wojewódzka Policji w Olsztynie.

QUIZ. Gwara młodzieżowa lat 70. Czy rozpoznasz te słowa?