W Radomiu trwają losowania kandydatów do pracy w obwodowych...

  W Radomiu trwają losowania kandydatów do pracy w obwodowych komisjach wyborczych

  Janusz Petz petz@echodnia.eu

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  W Radomiu trwają losowania kandydatów do pracy w obwodowych komisjach wyborczych
  Zachętą do pracy w obwodowych komisjach wyborczych w Radomiu jest niezłe wynagrodzenie.
  W Radomiu trwają losowania kandydatów do pracy w obwodowych komisjach wyborczych
  - Praktycznie w każdej gminie trzeba przeprowadzić losowanie kandydatów do pracy w komisjach wyborczych. Tym razem chętnych było zdecydowanie więcej niż miejsc - powiedziała Elżbieta Białkowska, dyrektor radomskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego.

  W środę w Urzędzie Stanu Cywilnego w Radomiu przez kilka godzin losowano kandydatów do pracy w 114 obwodowych komisjach wyborczych w mieście. W innych gminach losowania już się odbyły, lub odbędą. Komisje muszą się z tym problemem uporać do poniedziałku.

  Nadzwyczajne zainteresowanie pracą w charakterze członków komisji można tłumaczyć wielką liczbą komitetów, które mogą desygnować swoich przedstawicieli do komisji. Takich komitetów w regionie radomskim jest 283, nie licząc 19 komitetów zarejestrowanych na poziomie kraju. Zachętą do pracy w komisji jest znacznie większe niż w poprzednich wyborach wynagrodzenie. Z kandydatami do komisji wyborczych był problem podczas majowych wyborów do Parlamentu Europejskiego, bo w niektórych gminach było ich mniej niż miejsc w komisjach.

  W majowych wyborach członek komisji obwodowej zarabiał 160 złotych, w listopadzie zarobi 300 złotych, wiceprzewodniczący komisji obwodowej 330 złotych, a przewodniczący 380 złotych. Członek gminnej komisji wyborczej ma dostać 550 złotych, wiceprzewodniczący takiej komisji 600 złotych, a przewodniczący - 650 zł.

  SPRAWDŹ najświeższe wiadomości z RADOMIA

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy:

  Wideo