Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Radomiu znikną papierowe bilety okresowe na miejskie autobusy

Izabela Kozakiewicz [email protected]
- Od początku lipca wszystkie bilety okresowe będą kodowane na kartach - mówi Dariusz Dębski.
- Od początku lipca wszystkie bilety okresowe będą kodowane na kartach - mówi Dariusz Dębski. Tadeusz Klocek
Od 1 lipca nie będzie można już kupić w Radomiu papierowych biletów okresowych. Wszystkie będą kodowane na kartach miejskich. Już warto zadbać o wyrobienie takiej karty.

Zapraszają do punktów

Wniosek o wyrobienie karty miejskiej można złożyć w Miejskim Zarządzie Dróg i Komunikacji oraz w kilku punktach firmowych zarządu. Stoją one między innymi przy ulicy Traugutta w okolicy skrzyżowania z ulicą Poniatowskiego, czy przy ulicy Malczewskiego, przy przystanku vis-a-vis hotelu Aviator.

Pół roku temu Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji otworzył swój punkt także przy ulicy Limanowskiego (naprzeciwko kościoła na Borkach, obok przystanku w kierunku Potkanowa i Południa).

- Osoby mieszkające w południowej części miasta mogą tam załatwiać sprawy szybciej niż w punktach w Śródmieściu, gdzie niejednokrotnie są większe kolejki - mówi Dariusz Dębski, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji. - Pawilon jest duży, więc wniosek o wydanie karty można wypełnić również w środku, przy stoliku.

Prosta sprawa

Wypełnienie oraz złożenie wniosku o wydanie karty miejskiej trwa zaledwie kilka minut.
- A na gotową kartę pasażerowie czekają obecnie nie więcej niż kilka dni niezależnie od tego, w którym punkcie składają swój wniosek - dodaje Dariusz Dębski.

Za wydanie pierwszej imiennej karty miejskiej nie ponosi się opłat. Za każdą kolejną trzeba będzie zapłacić 10 złotych. Tyle samo wynosi kaucja za wydanie karty na okaziciela.

Wnioski o wydanie karty można ściągnąć ze strony internetowej Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji. Tam też można znaleźć szczegółowe informacje na temat karty i regulaminu jej używania.

Kodowane bilety

Na karcie miejskiej będą kodowane bilety okresowe. Pierwszy będzie zapisywany na karcie przy jej odbiorze.
Kolejne będzie można kodować w punktach firmowych i w biletomatach.

Będzie można doładować także tak zwaną elektroniczną portmonetkę i korzystając z niej płacić za pojedyncze przejazdy. Są one zresztą tańsze o 20 groszy od tych papierowych. Można też płacić taniej za przejazd między dwoma przystankami.

Radomianie korzystają

- Karta cieszy się coraz większą popularnością wśród pasażerów komunikacji miejskiej - uważa Dariusz Dębski. - Już ponad trzynaście tysięcy osób korzysta z biletów w wersji elektronicznej. Codziennie otrzymujemy kolejne wnioski o wydanie karty.
Z szacunków Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji wynika, że już większość osób korzystających z różnych biletów okresowych ma je zakodowane na karcie.

- Korzystam z karty, bo to wygodniejsze i tańsze rozwiązanie - mówi jedna z naszych czytelniczek Anna Stuś.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie