MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W radomskich bibliotekach ciekawe wystawy - Tatry, stary Radom i poezja

/bk/
To Tatry w wykonaniu Mateusza Palaiczuka.
To Tatry w wykonaniu Mateusza Palaiczuka. biblioteka
Radomska biblioteka rozpoczyna sezon kulturalny. Już z początkiem września zaprasza na dwie ciekawe wystawy.

Na jednej będzie można podziwiać urodę Tatr w ich jesiennym ubraniu pochwyconą za pomocą obiektywu przez Mateusza Paliczuka, Wystawa fotografii Mateusza Paliczuka "Tatry - na jesiennym szlaku" otwarta zostanie już we wtorek, 2 września, o godzinie 18 w Małej Galeria Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego

Mateusz Paliczuk mieszka w Radomiu, fotografią amatorską zajmuje się od niespełna dwa lata, natomiast fotografią górską i podróżniczą interesuje się od roku.

Ciekawe i urokliwe zakątki Radomia pokaże Zbigniew Jan Rutkowski w środę, 3 września, o godzinie 17 .Otwarcie wystawy prac Zbigniewa Jana Rutkowskiego "Radom w akwareli" odbędzie się w Galerii "Ekslibris".

Zbigniew Jan Rutkowski urodził się w Radomiu, tu zainteresował się sztuką, tu również odbyła się jego pierwsza wystawa. Malarstwo uprawia od 46 lat i jak sam twierdzi, jest ono dla niego "miłością i pasją". Swoją przygodę ze sztuką rozpoczął w Prywatnej Szkole Wacława Dobrowolskiego. W latach 70. w Państwowym Ognisku im. Jacka Malczewskiego w Radomiu ukończył kursy I i II stopnia z malarstwa, rysunku, grafiki, rzeźby, fotografiki i historii sztuki, gdzie też zdobył dyplom "Za wybitne osiągnięcia w dziale malarstwa".

Jest twórcą 14 stacji "Drogi Krzyżowej" według. Józefa Mehoffera, wykonanych techniką olejną, w Kościele świętej Jadwigi Królowej na Osiedlu Akademickim w Radomiu.

I wreszcie w czwartek. 25 września, o godzinie 18 biblioteka zaprosi na promocję tomu poezji Moniki Mazur "Kosmogonie. Poezja, malarstwo i grafika".

Wszystkie spotkania odbywać się będą w Bibliotece Głównej, przy ulicy Piłsudskiego 12.

Rusza także "Szóstka".

We wtorek, 9 września, w Filii numer 6, przy ulicy Kusocińskiego 13, Sebastian Piątkowski kontynuuje swój cykl "Czas niezapomniany. Radomianie i ich miasto w latach wojny i okupacji". Pierwszy wykład w nowym sezonie nosi tytuł "Baudienst - zapomniany rozdział okupacyjnej historii".

Natomiast w czwartek, 25 września, o godzinie 11, w tej samej filii, odbędzie się spotkanie autorskie z Martą Berowską.

Marta Berowska pochodzi z Warszawy, jest pisarką, poetką, autorką literatury dziecięcej, baśni, sztuk scenicznych, słuchowisk oraz piosenek dla dzieci i młodzieży.

Jeszcze do końca tego tygodnia czyli do 29 sierpnia w Bibliotece Głównej przy ulicy Piłsudskiego 12 czynna jest wystawa malarstwa i rysunku osób dorosłych "Pasje i marzenia 7" oraz zbiorowe wystawy fotografii: członków Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego "Cztery pory roku - lato" oraz członków Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej - Region Radomski "Galeria G-10 w nowej formule".

W sobotę, 20 września o godzinie 10 rozpocznie się IX edycja konkursu o tytuł Radomskiego Mistrza Polskiej Ortografii 2014 . Wydarzenie odbędzie się w sala koncertowej Radomskiej Orkiestry Kameralnej w Radomiu, ulica Żeromskiego 53

Do 18 września trwa przyjmowanie zgłoszeń do udziału w "dyktandzie radomskim". Zgłoszenia przyjmuje Biblioteka Główna, ulica Piłsudskiego 12, tel. 48 362 67 35, e-mail: [email protected]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie