Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W radomskiej Resursie odbyły się udane Prezentacje "Młodzież i jej pasje"

Barbara Koś
Na zakończenie wieczoru śpiewała Paulina Jaskot. W tle - pasjonaci.
Na zakończenie wieczoru śpiewała Paulina Jaskot. W tle - pasjonaci. Barbara Koś
Anita z Basią kochają teatr, Zuzanna tańczy w zespole ludowym. Piotr kocha zabawę w wojsko a wielu innych kolegów – uwielbia sport. Podobnych lub innych pasji było jeszcze więcej. Wszystkie zostały zaprezentowane we wtorek w Resursie Obywatelskiej podczas kolejnych Międzyszkolnych Prezentacji z cyklu „Młodzież i jej pasje”.

Impreza organizowana cyklicznie przez II Liceum Ogólnokształcące imienia Marii Konopnickiej w Radomiu cieszy się niezmiennym powodzeniem. I w tym roku nie było inaczej. Na scenie zaprezentowało się ponad 30 uczniów z 9 szkół ponadgimnazjalnych.
Pasje były różne ale hasło wieczoru było wspólne. Wyraziły je słowa pisarza, Stephena Kinga: „Nawet z pozoru najdziwniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym”.

Tym razem przyjęto konwencję Kosmosu. Oto na naszą planetę przybyli przybysze z odległej galaktyki i z zadziwieniem stwierdzili, że dobrze i ciekawie jest na Ziemi. Więc może tu już pozostaną? A sprawili to naturalnie występujący Ziemianie, którzy pokazywali, czym zajmują się poza szkołą. Przedstawiane na scenie śpiew, gra na instrumentach, podróże, poezja, teatr, sportowe konkurencje, zespół ludowy i inne obszary zainteresowań bardzo się spodobały Kosmitom. A także- szczelnie wypełnionej widowni.

Gospodarzami wieczoru, tymi ziemskimi i Ufoludkami ( w skład grupy wchodziły także dwie Woźne) byli Katarzyna Pacyna, Piotr Gazda, Dominika Cender, Joanna Wojcieszak, Julia Marszałek i Bartosz Płoński z „Konopnickiej”.

A prezentacje swoich zainteresowań rozpoczęli uczniowie V Liceum Ogólnokształcącego imienia Traugutta: Izabela Parszewska, Ewelina Hebda, Maria Przychodzeń i Stanisław Chrzanowski.

Bardzo licznie wystąpili przedstawiciele X Liceum Ogólnokształcącego imienia Konarskiego: Michał Grzybowski, Mateusz Jarosz, Aleksandra Guzińska, Dawid Kacperczyk, Natalia Łukomska, Sandra Nierubliszewska, Katarzyna Rębisz, Katarzyna Skop, Natalia Slomka i Anna Tęcza.

Agnieszka Lewandowska,Tomasz Jabłoński i Seweryn Czajkowski reprezentowali Zespół Szkół Samochodowych. A Agnieszka Raczyńska, Iga Kwiecień i Aleksandra Dziedzic to pasjonaci z Zespołu Szkół Ogólnokształcących imienia Jana Kochanowskiego.
XI Liceum Ogólnokształcące imienia Staszica przysłało Pawła Sztukę. A Zespół Szkół Agrotechnicznych i Gospodarki Żywnościowej – Natalię Marczykowską.

Piotr Kowalczyk dzielnie bronił imienia swojej szkoły- Zespołu Szkół Elektronicznych a Jan Składanek i Krystian Maj pokazali jakie ciekawe pasje mają uczniowie Zespołu Szkół Technicznych.

Anita Pikiewicz , Barbara Bednarczyk, Kacper Piotrowski, Maciej Dryński, Kacper Noga, Paulina Kowalska, Marta Wziątek, Katarzyna Nowak, Wiktoria Piątek, Zuzanna Deja, Bartłomiej Bursa i Paulina Jaskot reprezentowali ”Konopnicką” .

W finale wieczoru śpiewały „Guzowianki”, bo Zuzanna Deja jest członkinią teko zespołu ludowego a przygrywała im Kapela Bursów. Przedtem wystąpił także zespół „Igrek”.

Młodzież nie tylko barwnie opowiadała o swoich zainteresowaniach ale przede wszystkim zachęcała wszystkich do ciekawego spędzania wolnego czasu i odkrywania w sobie swych uzdolnień i zainteresowań, innym może pomogą odkryć w sobie jakąś nową pasję.

W finale widowiska wszyscy wykonawcy wyszli razem na scenę. Pomysłów, zapału i entuzjazmu gratulował im Dariusz Żytnicki dyrektor II LO. Podziękował też wszystkim nauczycielom przygotowujących młodzież do występów. Wśród nich - Lidii Grelak– Choraczyńskiej, która już po raz kolejny koordynowała program. Młodzież przygotowało na scenę aż dziesięciu nauczycieli.

Wiceprezydent, Karol Semik i dyrektor Żytnicki wręczyli pasjonatom nagrody książkowe.- Drugi już raz jestem na waszej imprezie- powiedział wiceprezydent Semik.- Roczniki inne ale pasje takie same wspaniałe.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie