W radomskiej Resursie odbyły się udane Prezentacje "Młodzież...

  W radomskiej Resursie odbyły się udane Prezentacje "Młodzież i jej pasje"

  Barbara Koś

  Echo Dnia Radomskie

  Echo Dnia Radomskie

  Na zakończenie wieczoru śpiewała Paulina Jaskot. W tle - pasjonaci.
  1/34
  przejdź do galerii

  Na zakończenie wieczoru śpiewała Paulina Jaskot. W tle - pasjonaci. ©Barbara Koś

  Anita z Basią kochają teatr, Zuzanna tańczy w zespole ludowym. Piotr kocha zabawę w wojsko a wielu innych kolegów – uwielbia sport. Podobnych lub innych pasji było jeszcze więcej. Wszystkie zostały zaprezentowane we wtorek w Resursie Obywatelskiej podczas kolejnych Międzyszkolnych Prezentacji z cyklu „Młodzież i jej pasje”.
  Impreza organizowana cyklicznie przez II Liceum Ogólnokształcące imienia Marii Konopnickiej w Radomiu cieszy się niezmiennym powodzeniem. I w tym roku nie było inaczej. Na scenie zaprezentowało się ponad 30 uczniów z 9 szkół ponadgimnazjalnych.
  Pasje były różne ale hasło wieczoru było wspólne. Wyraziły je słowa pisarza, Stephena Kinga: „Nawet z pozoru najdziwniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym”.

  Tym razem przyjęto konwencję Kosmosu. Oto na naszą planetę przybyli przybysze z odległej galaktyki i z zadziwieniem stwierdzili, że dobrze i ciekawie jest na Ziemi. Więc może tu już pozostaną? A sprawili to naturalnie występujący Ziemianie, którzy pokazywali, czym zajmują się poza szkołą. Przedstawiane na scenie śpiew, gra na instrumentach, podróże, poezja, teatr, sportowe konkurencje, zespół ludowy i inne obszary zainteresowań bardzo się spodobały Kosmitom. A także- szczelnie wypełnionej widowni.

  Gospodarzami wieczoru, tymi ziemskimi i Ufoludkami ( w skład grupy wchodziły także dwie Woźne) byli Katarzyna Pacyna, Piotr Gazda, Dominika Cender, Joanna Wojcieszak, Julia Marszałek i Bartosz Płoński z „Konopnickiej”.

  A prezentacje swoich zainteresowań rozpoczęli uczniowie V Liceum Ogólnokształcącego imienia Traugutta: Izabela Parszewska, Ewelina Hebda, Maria Przychodzeń i Stanisław Chrzanowski.

  Bardzo licznie wystąpili przedstawiciele X Liceum Ogólnokształcącego imienia Konarskiego: Michał Grzybowski, Mateusz Jarosz, Aleksandra Guzińska, Dawid Kacperczyk, Natalia Łukomska, Sandra Nierubliszewska, Katarzyna Rębisz, Katarzyna Skop, Natalia Slomka i Anna Tęcza.

  Agnieszka Lewandowska,Tomasz Jabłoński i Seweryn Czajkowski reprezentowali Zespół Szkół Samochodowych. A Agnieszka Raczyńska, Iga Kwiecień i Aleksandra Dziedzic to pasjonaci z Zespołu Szkół Ogólnokształcących imienia Jana Kochanowskiego.
  XI Liceum Ogólnokształcące imienia Staszica przysłało Pawła Sztukę. A Zespół Szkół Agrotechnicznych i Gospodarki Żywnościowej – Natalię Marczykowską.

  Piotr Kowalczyk dzielnie bronił imienia swojej szkoły- Zespołu Szkół Elektronicznych a Jan Składanek i Krystian Maj pokazali jakie ciekawe pasje mają uczniowie Zespołu Szkół Technicznych.

  Anita Pikiewicz , Barbara Bednarczyk, Kacper Piotrowski, Maciej Dryński, Kacper Noga, Paulina Kowalska, Marta Wziątek, Katarzyna Nowak, Wiktoria Piątek, Zuzanna Deja, Bartłomiej Bursa i Paulina Jaskot reprezentowali ”Konopnicką” .

  W finale wieczoru śpiewały „Guzowianki”, bo Zuzanna Deja jest członkinią teko zespołu ludowego a przygrywała im Kapela Bursów. Przedtem wystąpił także zespół „Igrek”.

  Młodzież nie tylko barwnie opowiadała o swoich zainteresowaniach ale przede wszystkim zachęcała wszystkich do ciekawego spędzania wolnego czasu i odkrywania w sobie swych uzdolnień i zainteresowań, innym może pomogą odkryć w sobie jakąś nową pasję.

  W finale widowiska wszyscy wykonawcy wyszli razem na scenę. Pomysłów, zapału i entuzjazmu gratulował im Dariusz Żytnicki dyrektor II LO. Podziękował też wszystkim nauczycielom przygotowujących młodzież do występów. Wśród nich - Lidii Grelak– Choraczyńskiej, która już po raz kolejny koordynowała program. Młodzież przygotowało na scenę aż dziesięciu nauczycieli.

  Wiceprezydent, Karol Semik i dyrektor Żytnicki wręczyli pasjonatom nagrody książkowe.- Drugi już raz jestem na waszej imprezie- powiedział wiceprezydent Semik.- Roczniki inne ale pasje takie same wspaniałe.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Gość

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy:

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  EKSPERT RADZI  OTOSKLEROZA - CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ

  EKSPERT RADZI OTOSKLEROZA - CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ

  Wideo

  Galerie

  Jedzenie i zabawa

  Styl życia