W radomskiej Resursie odbyły się udane Prezentacje "Młodzież...

  W radomskiej Resursie odbyły się udane Prezentacje "Młodzież i jej pasje"

  Barbara Koś

  Echo Dnia Radomskie

  Echo Dnia Radomskie

  Na zakończenie wieczoru śpiewała Paulina Jaskot. W tle - pasjonaci.
  1/34
  przejdź do galerii

  Na zakończenie wieczoru śpiewała Paulina Jaskot. W tle - pasjonaci. ©Barbara Koś

  Anita z Basią kochają teatr, Zuzanna tańczy w zespole ludowym. Piotr kocha zabawę w wojsko a wielu innych kolegów – uwielbia sport. Podobnych lub innych pasji było jeszcze więcej. Wszystkie zostały zaprezentowane we wtorek w Resursie Obywatelskiej podczas kolejnych Międzyszkolnych Prezentacji z cyklu „Młodzież i jej pasje”.
  Impreza organizowana cyklicznie przez II Liceum Ogólnokształcące imienia Marii Konopnickiej w Radomiu cieszy się niezmiennym powodzeniem. I w tym roku nie było inaczej. Na scenie zaprezentowało się ponad 30 uczniów z 9 szkół ponadgimnazjalnych.
  Pasje były różne ale hasło wieczoru było wspólne. Wyraziły je słowa pisarza, Stephena Kinga: „Nawet z pozoru najdziwniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym”.

  Tym razem przyjęto konwencję Kosmosu. Oto na naszą planetę przybyli przybysze z odległej galaktyki i z zadziwieniem stwierdzili, że dobrze i ciekawie jest na Ziemi. Więc może tu już pozostaną? A sprawili to naturalnie występujący Ziemianie, którzy pokazywali, czym zajmują się poza szkołą. Przedstawiane na scenie śpiew, gra na instrumentach, podróże, poezja, teatr, sportowe konkurencje, zespół ludowy i inne obszary zainteresowań bardzo się spodobały Kosmitom. A także- szczelnie wypełnionej widowni.

  Gospodarzami wieczoru, tymi ziemskimi i Ufoludkami ( w skład grupy wchodziły także dwie Woźne) byli Katarzyna Pacyna, Piotr Gazda, Dominika Cender, Joanna Wojcieszak, Julia Marszałek i Bartosz Płoński z „Konopnickiej”.

  A prezentacje swoich zainteresowań rozpoczęli uczniowie V Liceum Ogólnokształcącego imienia Traugutta: Izabela Parszewska, Ewelina Hebda, Maria Przychodzeń i Stanisław Chrzanowski.

  Bardzo licznie wystąpili przedstawiciele X Liceum Ogólnokształcącego imienia Konarskiego: Michał Grzybowski, Mateusz Jarosz, Aleksandra Guzińska, Dawid Kacperczyk, Natalia Łukomska, Sandra Nierubliszewska, Katarzyna Rębisz, Katarzyna Skop, Natalia Slomka i Anna Tęcza.

  Agnieszka Lewandowska,Tomasz Jabłoński i Seweryn Czajkowski reprezentowali Zespół Szkół Samochodowych. A Agnieszka Raczyńska, Iga Kwiecień i Aleksandra Dziedzic to pasjonaci z Zespołu Szkół Ogólnokształcących imienia Jana Kochanowskiego.
  XI Liceum Ogólnokształcące imienia Staszica przysłało Pawła Sztukę. A Zespół Szkół Agrotechnicznych i Gospodarki Żywnościowej – Natalię Marczykowską.

  Piotr Kowalczyk dzielnie bronił imienia swojej szkoły- Zespołu Szkół Elektronicznych a Jan Składanek i Krystian Maj pokazali jakie ciekawe pasje mają uczniowie Zespołu Szkół Technicznych.

  Anita Pikiewicz , Barbara Bednarczyk, Kacper Piotrowski, Maciej Dryński, Kacper Noga, Paulina Kowalska, Marta Wziątek, Katarzyna Nowak, Wiktoria Piątek, Zuzanna Deja, Bartłomiej Bursa i Paulina Jaskot reprezentowali ”Konopnicką” .

  W finale wieczoru śpiewały „Guzowianki”, bo Zuzanna Deja jest członkinią teko zespołu ludowego a przygrywała im Kapela Bursów. Przedtem wystąpił także zespół „Igrek”.

  Młodzież nie tylko barwnie opowiadała o swoich zainteresowaniach ale przede wszystkim zachęcała wszystkich do ciekawego spędzania wolnego czasu i odkrywania w sobie swych uzdolnień i zainteresowań, innym może pomogą odkryć w sobie jakąś nową pasję.

  W finale widowiska wszyscy wykonawcy wyszli razem na scenę. Pomysłów, zapału i entuzjazmu gratulował im Dariusz Żytnicki dyrektor II LO. Podziękował też wszystkim nauczycielom przygotowujących młodzież do występów. Wśród nich - Lidii Grelak– Choraczyńskiej, która już po raz kolejny koordynowała program. Młodzież przygotowało na scenę aż dziesięciu nauczycieli.

  Wiceprezydent, Karol Semik i dyrektor Żytnicki wręczyli pasjonatom nagrody książkowe.- Drugi już raz jestem na waszej imprezie- powiedział wiceprezydent Semik.- Roczniki inne ale pasje takie same wspaniałe.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Gość

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Miss Ziemi Radomskiej 2019

  15 kandydatek do korony Miss ZDJĘCIA

  15 kandydatek do korony Miss ZDJĘCIA

  ZAGŁOSUJ na kandydatkę do korony Miss!

  ZAGŁOSUJ na kandydatkę do korony Miss!

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>

  Wideo

  Galerie

  Jedzenie i zabawa

  Styl życia