W szkole podstawowej numer 9 w Radomiu jest wyremontowana...

  W szkole podstawowej numer 9 w Radomiu jest wyremontowana sala gimnastyczna. Otwarcie z prezydentem

  Sok

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  W szkole podstawowej numer 9 w Radomiu jest wyremontowana sala gimnastyczna. Otwarcie z prezydentem
  1/13
  przejdź do galerii

  ©Joanna Gołąbek

  Jest nowa podłoga, wymienione instalacje grzewcze i elektryczne, miejsca do ćwiczeń - tak prezentuje się wyremontowana sala gimnastyczna w radomskiej szkole podstawowej numer 9.


  Choć hala jest już oddana do użytku od nowego roku szkolnego, to w piątek, 13 października było jej oficjalne otwarcie, z udziałem także władz Radomia. Okazją do tego był Dzień Edukacji Narodowej, czyli ten czas, gdzie można podziękować za pracę nauczycieli i wszystkich pracowników oświaty.

  Przebudowa sali gimnastycznej w PSP numer 9 przy ul. Sandomierskiej ma swoja historię. To inwestycja zrealizowana w ramach tegorocznego budżetu obywatelskiego Radomia.

  - Od dłuższego czasu staraliśmy się o modernizację hali sportowej w naszej szkole. W poprzednim głosowaniu zabrakło nam kilku punktów, by remont mógł być zrealizowany z budżetu obywatelskiego. Tym mocniej zmobilizowaliśmy się do kolejnego głosowania w ramach budżetu i dzięki determinacji środowiska z Ustronia udało się nam - powiedziała Beata Badeńska, dyrektorka Publicznej Szkoły Podstawowej numer 9 im. Henryka Sienkiewicza.

  Była to pierwsza generalna modernizacja hali, która została wybudowana 34 lata temu. Prace kosztowały blisko 600 tysięcy złotych. W ramach inwestycji zostały uzupełnione tynki, pomalowane ściany, wymieniona podłoga. Wykonawca prac wymienił też instalację elektryczną, zmodernizował wentylację. Trzeba przyznać, że brak wentylacji był szczególnie uciążliwy, bo stare okna otwierały się tylko na najniższym poziomie. Są też zamontowane nowe osłony na grzejniki. Również szatnie i łazienki zlokalizowane przy sali gimnastycznej są odnowione. Wyremontowana sala gimnastyczna będzie wykorzystywana nie tylko podczas lekcji wychowania fizycznego. Będzie służyła także klubom sportowym oraz uczniom i rodzicom podczas pozalekcyjnych zajęć sportowych.

  Nowa sala przyda się także dlatego, że uczniowie „dziewiątki” od lat zajmują czołowe miejsca w wielu dyscyplinach sportowych na szczeblu miejskim, powiatowym i wojewódzkim. W rankingu najbardziej usportowionych szkół w mieście od wielu lat plasujemy się w pierwszej trójce.

  Prezydent Radosław Witkowski gratulował dyrekcji szkoły nowej hali. Uczniom życzył, by z ich grona mógł wyrosnąć przyszły mistrz olimpijski. Spotkanie w szkole było okazją do podziękowań wszystkim nauczycielom z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Najlepsi dostali nagrody dyrektora szkoły.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Galerie zdjęć

  Studniówki

  Miss i Mister Studniówki 2019| Zgłoś się!

  Miss i Mister Studniówki 2019| Zgłoś się!

  Miss Studniówki 2019| Zobacz nowe kandydatki [ZDJĘCIA]

  Miss Studniówki 2019| Zobacz nowe kandydatki [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz nowych kandydatów [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz nowych kandydatów [ZDJĘCIA]