Warka zwiększa przewagę. Wyniki klasy okręgowej

/SzS/
Radosław Senator i jego koledzy z Wulkana Zakrzew przez długi czas byli w Pionkach bezsilni, aby sforsować defensywę Prochu S. Szymczak
Wicelider tabeli, Wulkan Windoor Zakrzew słabo zagrał w Pionkach i tylko zremisował. Dzięki temu przewaga Warki wzrosła do trzech punktów.

KS Warka - Ruszcovia Borkowice 6:2 (4:1), Kruk 7, 30, Skorupski 15, Majewski 35, Najder 75, Wachowicz 68 - Matyjaśkiewicz 40, Mazurkiewicz 60.

Szydłowianka Szydłowiec - Powiślanka Lipsko 2:1 (1:1), Janik 20 z karnego, Szyszka 90 - Skorupa 13.

Gdy wydawało się, że będzie remis, Szyszka popisał się pięknym strzałem z rzutu wolnego i zapewnił Szydłowiance wygraną.

Proch Pionki - Wulkan Windoor Zakrzew 0:0.
W Pionkach znacznie więcej spodziewano się po zespole z Zakrzewa. Przez 70 minut wicelider nie stworzył sobie żadnej groźnej sytuacji bramkowej. Ciekawa sytuacja miała miejsce w końcówce meczu. W 80 minucie na boisko wszedł Tomasz Turczyk, napastnik gości. W 88 minucie dostał żółtą kartkę i za chwilę za dyskusję z sędzią kolejną żółtą i musiał zejść z boiska.

KS Potworów - Zamłynie Radom 1:1 (0:1), Lewiński 62 - Sawicki 28.
Przed przerwą Zamłynie grało dobrze i mogło zdobyć co najmniej dwa gole. W bramce Potworowa zadebiutował Leszek Szpaderski, były golkiper Zodiaka Sucha. Potworów po przerwie wyrównał i do końca meczu oba zespoły dążyły do zdobycia zwycięskiego gola.

Sadownik Błędów - Legion Głowaczów 3:0 (3:0), D. Zaradkiewicz15 , Lisiecki 22, Maciak 44.
- Zagraliśmy w osłabionym składzie, ale to nas nie tłumaczy. Byliśmy słabsi od gospodarza i zasłużenie zeszliśmy z boiska pokonani - powiedział po meczu Hubert Czubaj, szkoleniowiec Legionu.

Oskar Przysucha - Oronka Orońsko 2:1 (0:0), Wajszczuk 65, 68 - Śniegocki 66.

Gryfia Mirów - Plon Garbatka 0:6 (0:4), Kocyk 25, 32, 44, 71, Jakóbiak 35, 75.
Od 45 minuty gospodarze grali w osłabieniu, gdyż Łukasz Wiśnios dostał drugą żółtą kartkę. Cztery gole w tym spotkaniu zdobył Mateusz Kocyk. Ten zawodnik podobnie jak Wiśnios, również musiał opuścić boisko w 86 minucie. Warto dodać, że Gryfia (Mariusz Sasal) nie wykorzystała rzutu karnego przy stanie 0:4.

Zodiak Sucha - Zawisza Sienno 0:1 (0:0), M. Klaus 90.
Kiedy wydawało się, że będzie remis, Michał Klaus zdecydował się na strzał z dystansu. Piłka poleciała w samo okienko bramki Zodiaka. Kto wie, czy ten gol nie dał Zawiszy utrzymania.

Więcej o klasie okręgowej w jutrzejszym "Echu Dnia"