Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Warsztaty Terapii Zajęciowej "Nadzieja" mają już 15 lat

Barbara Koś
Życzenia dalszego rozwoju placówki przekazali na ręce Ewy Dutczak prezydent Andrzej Kosztowniak i wiceprezydent Anna Kwiecień,
Życzenia dalszego rozwoju placówki przekazali na ręce Ewy Dutczak prezydent Andrzej Kosztowniak i wiceprezydent Anna Kwiecień, Barbara Koś
- Nasza "Nadzieja" jest mocna - podkreślano podczas uroczystego spotkania uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom Niewidomym i Niedowidzącym "Nadzieja" które odbyło się w czwartek w sali koncertowej Urzędu Miasta w 15 - lecie warsztatów.
Wychowankowie zaprezentowali swój spektakl "Nasz dom”, bo takim domem są warsztaty.
Wychowankowie zaprezentowali swój spektakl "Nasz dom”, bo takim domem są warsztaty.
Barbara Koś

Wychowankowie zaprezentowali swój spektakl "Nasz dom", bo takim domem są warsztaty.

(fot. Barbara Koś)

O tym, jak ważna jest ta placówka, świadczyła pełna widownia, w której niewielką tylko część stanowili goście. Resztę sali wypełniły rodziny i znajomi "warsztatowiczów", którzy są szczęśliwi, że niepełnosprawni znaleźli w warsztatach drugi dom.

- Warsztaty "Nadzieja" to najstarszy w mieście i w regionie ośrodek pomagający niepełnosprawnym - mówiła Ewa Dutczak, kierownik placówki. - Działamy od 16 listopada 1995 roku. Kilkakrotnie zmienialiśmy miejsce i patrona. Nie zmienił się nasz cel: warsztat, będący placówką pobytu dziennego stwarza osobom niepełnosprawnym możliwość rehabilitacji społecznej i zawodowej.

Życzenia dalszego rozwoju tej niezwykle potrzebnej placówki przekazali na ręce Ewy Dutczak prezydent Andrzej Kosztowniak i wiceprezydent Anna Kwiecień, na co dzień współpracująca z warsztatami.

- To, że warsztaty działają tak sprawnie wynika z pani pasji - mówiono do Ewy Dutczak a kwiaty wręczali szefowie innych instytucji zajmujących się pracą z osobami niepełnosprawnymi.

W Warsztatach "Nadzieja" programy terapeutyczne realizowane są w ośmiu pracowniach, miedzy innymi samoobsługi, muzyczno-choreograficznej, komputerowej, nauki zawodu, stolarskiej, tkactwa, kroju i szycia oraz plastycznej.

Procesem terapeutycznym zajmuje się wykwalifikowana kadra: instruktorzy - terapeuci z zakresu oligofrenopedagogiki i tyflopedagogiki, psycholog, pielęgniarka oraz rehabilitant.

Ważnym elementem w procesie rehabilitacji są zajęcia z zakresu kultury, turystyki i wypoczynku. W ramach tych zajęć przygotowywane są z udziałem uczestników występy artystyczne, spektakle teatralne i muzyczne.

Taki właśnie spektakl zaprezentowali wychowankowie gościom. Zatytułowani go "Nasz dom", bo takim domem są warsztaty.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie