Warta Sieradz - Radomiak Radom 1:3. Komplet wyników w 3 lidze i tabela

/W.Ł./
Podopieczni trenera Arkadiusza Grzyba wygrali 3:1 z Wartą w Sieradzu.
Podopieczni trenera Arkadiusza Grzyba wygrali 3:1 z Wartą w Sieradzu. Łukasz Wójcik
W meczu 24 kolejki trzeciej ligi, Radomiak 1910 SA Radom pokonał w Sieradzu tamtejszą Wartę 3:1.

Radomia do przerwy przegrywał z Wartą. W drugiej połowie strzelił trzy bramki i wywiózł zasłużone zwycięstwo z Sieradza.

Warta Sieradz - Radomiak 1910 S.A. 1:3 (1:0), Mitek 24 z karnego - Barzyński 46, 55, Kurbiel 80.

Warta: Bakowicz - Pomianowski, Markiewicz, Okpara, Grącki (60 Swędrowski) - Mitek (77 Stolarski), Łopata (46 Graczykowski), Gajewski, Pieprzyk - Kobierski (46 Ceglarz), Zaborowski.

Radomiak 1910 SA: Banasiak - Boryczka, Grunt, Świdzikowski, Rolak - Barzyński (90 Janik), Sala, Skórski (46 Wierzba), Kornacki - Oziewicz - Tarnowski (79 Kurbiel).

Lider Nadarzyn i wicelider Radomiak pewnie zainkasowali po trzy punkty i w ligowej tabeli nic się nie zmieniło. Nadal radomianie mają siedem punktów straty. Zwiększa się przewaga na trzecim w tabeli Piasecznem.

Z RZUTU KARNEGO

W 24 min. za faul Dariusza Rolaka na Dawidzie Okparze sędzia w Łodzi podyktował rzut karny. Sporo pretensji za podyktowanie jedenastki mieli do arbitra z Łodzi nasi piłkarze i mieli dużo racji bo absolutnie faulu nie było. Radomiak w pierwszej połowie zagrał słabo, nie stwarzając sobie żadnej sytuacji bramkowej.

Po zmianie stron na boisku pojawił się napastnik Krzysztof Wierzba, który zastąpił defensywnego pomocnika Michała Skórskiego. Trener "zielonych" Arkadiusz Grzyb postawił na atak i już pierwsza akcja zakończyła się strzeleniem gola. Wszystko zaczęło się od Wierzby, który podał do Piotra Kornackiego, ten dośrodkował wzdłuż bramki i nadbiegający Daniel Barzyński skierował piłkę do siatki. Nie minęło kilka minut i ponownie nasz kapitan pokonał bramkarza Daniela Bakowicza. Wszystko zaczęło się od dobrego podania Pawła Tarnowskiego. Niestety nasz zawodnik za kilka minut został ukarany żółtą kartką i w niedzielnym meczu z MKS Kutno nie zagra.

GŁÓWKA KURBIELA

Wartę "dobił" najmniejszy na boisku Szymon Kurbiel, który zaledwie po 60 sekundach wpisał się na listę strzelców. Daniel Barzyński dograł piłkę z rzutu rożnego na pole karne, gdzie Kurbiel strzałem głową pokonał bramkarza gospodarzy. Sytuacji pod podwyższenia wyniku było jeszcze kilka, m.in. sytuacji sam na sam nie wykorzystał Tarnowski. Radomiak w drugiej połowie pokazał sporo dobrego futbolu i zasłużenie wygrał mecz.

W innych meczach:
Omega Kleszczów - UKS SMS Łódź 1:0 (1:0).
Narew Ostrołęka - Legionovia Legionowo 1:0 (1:0).
Nadnarwianka Pułtusk - KS Piaseczno 1:1 (0:1).
Mazur Karczew - Włókniarz Zelów 1:2 (1:1).
MKS Kutno - Pogoń Siedlce 6:1 (1:1).
GLKS Nadarzyn - Pogoń Zduńska Wola 3:0 (1:0).
Wisła II Płock - Stal Niewiadów 3:0 walkower.

16. Stal Niewiadów 24 8 11:63 1 5 18
Drużyna Stali Niewiadów wycofała się z rozgrywek i została przesunięta na ostatnie miejsce w tabeli.

Strzelcy: 14 - Dziewulski (Pogoń S.,), 12 - Gląba (UKS SMS), 11 - Wierzba (Radomiak 1910 SA), M. Kobierski (War-ta), 10 - Tarnowski (Radomiak 1910 SA), K. Jankowski (Nadarzyn), Odunka (Piaseczno), R. Jankowski (Kutno), Uwad-izu (Legionovia+Narew), 9 - Górski (Omega), Truszkowski (Na-rew), Kubiak (Kutno), 8 - M. Jankowski (Piaseczno), Okoński (UKS SMS), 7 - Oziewicz (Radomiak 1910 SA), Kuźmińczuk (Legionovia), Płacheta (Kutno), Kaleta (Pogoń Z.,), 6 - Wrażeń (Piaseczno), Berensztajn (Włókniarz), Wójcicki (Nadarzyn), 5 - Maliszewski (Pogoń Z.), Polniak, Dąbrowski (Mazur), Ceglarz (Warta), Iwanowski (Nadnarwianka), 4 - Maślanka, Łaski (Pia-seczno), Tlaga (Mazur), Czaplarski, K. Kowalski (Omega), Rozmus (Narew), Kamiński (Nadnarwianka), Kruk (Pogoń S.,), Sobczak (Kutno).

W następnej kolejce, 15-16 maja: Radomiak 1910 SA - Kutno (niedziela, godz. 17), Wisła II - Nadarzyn, Pogoń Z., - Warta, Pogoń S., - Mazur, Włókniarz - Nadnarwianka, Piasecz-no - Narew, Legionovia - Omega.